18 Temmuz 2019 Perşembe

Gölcük’te kentsel dönüşüm son sürat

Gölcük’te kentsel dönüşüm son sürat
Güncel Yazdır

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında inşa edilen yeni Sanayi Sitesi ve Deniz Evleri'ni yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi verdi

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 26’ncı Yeşil İhsaniye Elma Festivali’nin tanıtım toplantısının ardından basın mensuplarıyla birlikte kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen yeni Sanayi Sitesi ve Deniz Evleri’ni ziyaret etti.

 

2 METRE ÇÖKME YAŞANDI

Depremin ardından bölgenin, afete maruz bölge ilan edildiğini belirten Ellibeş, “17 Ağustos 1999 tarihinde Gölcük’te asrın felaketi gerçekleşti. Depremden sonra Deniz Evleri’nin de içerisinde olduğu bir alanda yaklaşık 2 metre çökme yaşandı. Bölgenin afete maruz bölge ilan edilmesinin ardından, bölgede yaşayan insanlar için yeni konutlar yapıldı. Bir kısım hemşerimiz yeni evlere taşınırken, bazıları orada oturmaya devam etti. Biz belediyeye gelince tüm hemşerilerimizin taşınacağı bir proje ürettik. Projeyi yapmadan önce o bölgenin herhangi bir depremde yeniden çökmeye maruz kalacağını teyit ettik” ifadelerini kullandı.

 

541 DAİRELİK PROJE

Devamında Ellibeş, “O bölgede yaşayan insanlarımızın yeni yerlere nakli için girişimlerde bulunduk. 80 bin metrekarelik alana 541 dairelik bir projeye başladık. Şu an gördüğünüz, gelinen nokta. Bu bölgede yaşayan hemşerilerimize mutlu, huzurlu, güvenli yıllar diliyorum” sözlerine yer verdi.

 

EKİMİN ORTASINDA TESLİM EDİYORUZ

Deniz Evleri’nin ardından yeni Sanayi Sitesi'ni gezen Ellibeş, “Kentsel dönüşüm Gölcük’ün öncelikli işi. Deprem sonrası yeniden yapılanma süreci içerisinde alt yapımızı, üst yapımızı yeniden kazandık çok şükür. 3 bölgede kentsel dönüşümü başlattık. Burada 100 bin metrekarelik alanda 418 esnafın hizmet üretebileceği bir alan oluşturuyoruz. Burayı sanayi sitesinden çok ticari bir alan haline getiriyoruz. Yeşil sanayi çarşısı yapmayı hedefledik. Ekim ayının ortasında teslim etmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem