16 Temmuz 2019 Salı

Karaosmanoğlu, Artvinlileri konuk etti

Karaosmanoğlu, Artvinlileri konuk etti
Güncel Yazdır

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Artvin Batum ve Havalisi Federasyon Başkanı Mikail Kalyoncu ve yönetimi makamında konuk etti

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Artvin Batum ve Havalisi Federasyon Başkanı Mikail Kalyoncu ve yönetimi makamında konuk etti. Sivil Toplum Kuruluşlarının “Samimiyet, Tevazu ve Kardeşlik” ilkeleri etrafında Kocaeli’de ülkenin birlik ve beraberliği için çalıştıklarını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak Sivil Toplum Kuruluşları Şube Müdürlüğü’nü kurarak bu alanda topluma hizmet üreten STK’lara destek veriyoruz. Genç ve başarılı bir ekibimiz orada özveriyle çalışıyor. Bu birimlerimizle temel amacımız kent bilincinin oluşturulmasına katkı sunmak, bugünlerde dünden daha fazla ihtiyacımız olan kardeşliğimize destek vermek” dedi.

 

KALYONCU: ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVLERİN FARKINDAYIZ

Federasyon Başkanı Mikail Kalyoncu ise görüşmede, “Artvinliler Federasyonu olarak, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizlerden çok memnunuz. Özellikle STK’lara ve bizlere verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyorum. Doğduğumuz yerlerin kültürünü, doyduğumuz yer Kocaeli’de yaşatma ve tanıtma şansını verdiğiniz için sizlere ve ekibinize çok müteşekkiriz. STK olarak üzerimize düşen görevlerin farkındayız. Bugünlerde yaşadığımız süreçte devletimizin ve milletimizin daha güçlü bir şekilde geleceğe koşması için üzerimize düşen görevleri yerine getirmek için yoğun biçimde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

BİR DÜNYA İNSANI OLMAYI BAŞARACAK İNSAN KEŞFİNDE OLMALIYIZ

Doğu’nun, Batı’nın, Güney’in ve Kuzey’in kardeşlik dokusunun bozulmaması için STK’lara büyük görev düştüğünü görüşmede dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bugün içinde yaşadığımız çağın kendine ait meseleleri, toplumsal hafızası ve düşünce biçimleri vardır. Çağını tekrar kuracak, kurarken kendi medeniyet ilkelerini tekrar ortaya çıkaracak ve bütün insanlığın saadeti için bilgi, ahlak, adalet, hikmet, irfan, erdem gibi kıymetli evrensel kıymetlere dönüştürecek, bunu yaparken bir dünya insanı olmayı başaracak insan keşfinde olmalıyız. Bunun içim gençliğimize ve STK’lara önem veriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşmede Basın Yayın Dairesi Başkanlığı Sivil Toplum Kuruluşları Şube Müdürü Alper Yalınalp de hazır bulundu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem