18 Temmuz 2019 Perşembe

Mini miniler okula başladı

Mini miniler okula başladı
Eğitim Yazdır

Haber

17 Eylül’de açılacak olan 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı öncesinde, dün ilkokula başlayacak öğrenciler ile anasınıfına kayıt olan minikler, okul kaygılarını gidermek ve oryantasyon eğitimi için dün ders başı yaptı

İlk kez okula kayıt olan minikler, okul kaygılarını gidermek ve alışkanlık kazanmak için dün itibariyle ders başı yaptı. Toplam 27 bin 850 birinci sınıf öğrenicisi okul alışkanlığı kazanmak için bir hafta önceden okula başlarken, veliler de çocuklarının okula başlamasının mutluluğunu yaşadı. Dilovası’nda 2014-2018 yılları arasında hızla artan okullaşma oranlarıyla gecen yıl tek anaokulu binasında yüzde 34’lerde olan anaokulu okullaşma oranı, geçen yıl % 94’lere ulaşırken, bu yıl yüzde 100 seviyesine ulaşacak.

 

DİLOVASI’NDA YÜZDE 100 OKULLAŞMA

Konuyla ilgili açıklama yapan Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, “İlçemizde bu yıl ilave edilen 2 adet prefabrik anaokulu ile 1 adet betonarme yapı anaokulu ile birlikte ve yapımı devam eden sömestr döneminde teslim alınacak bir adet daha anaokulu binalarıyla 5 anaokulu binasında ve diğer ilk ve ortaokullarımızdaki anasınıfları da yüzde yüz bütün anasınıfı çağındaki çocuklarımızı okullaştırıyoruz. İlçemizde zorunlu hizmet kapsamında kadrolu öğretmen durumunda diğer ilçelere oranla bir miktar azalma olsa da il milli eğitim müdürlüğümüz ve bakanlığımızın her atama döneminde ilçemize özel kontenjan ayırmaları sayesinde arzulanan oranlara çıkmayı hedefliyoruz.

 

BİR OKUL DAHA YAPILACAK

“Şu anda ilçemizde kadrolu öğretmen oranı yüzde 75’lerde.” Diyen Balay, “İkili eğitim sorununuz sadece 1 okul yapılarak çözülebilir durumda, bunun için de bir adet ortaokul binası ihtiyacımızın da ihale aşamasındayız. Bu okul yapılınca artık acil okul ihtiyacımız kalmıyor. İlkokullarda şube başına düşen öğrenci sayısı 25, ortaokullarda 29, liselerde ise 19. Sanayici ve işadamları desteği ile birçok konuda okullarımıza spor ve malzeme desteği alıyoruz. OSB’lerimizin ve kişisel  eğitim hayırseverlerimize eğitime katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem