22 Nisan 2019 Pazartesi

CHP'de yine aynı isimler ön planda

CHP'de yine aynı isimler ön planda
Siyaset Yazdır

Haber

Yerel seçim çalışmaları kapsamında önceki hafta ön seçim listelerini askıya çıkaran CHP İzmit'te İzmit Belediye Başkanlığı için birçok ismin adı geçiyor

Önceki hafta CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, yerel seçim çalışmaları kapsamında ilçe başkanlarına "Ön seçime hazır olun" demişti. İzmit İlçe Örgütü de önceki hafta ön seçim listelerini asmıştı. Ardından İzmit Belediye Başkanlığı için CHP’de birçok ismin adı ön plana çıkmaya başladı.

 

İSMİ İLK GEÇEN YILDIRIM

İzmit Belediye Başkanlığı adaylığı için adı geçenlerin başında kuşkusuz İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım geliyor. Başkanlık çalışmalarına çok önceden başlayan Yıldırım, uzun zamandır İzmit'te esnafı, vatandaşı gezerek hal hatır soruyor.

 

SİRMEN'DEN SEYMEN'E AÇIK DESTEK

İzmit Belediye Başkan adaylığı için konuşulan bir diğer isim de CHP Merkez İlçe eski Başkanı Alparslan Seymen. “Güçlü bir Büyükşehir adayı olursa İzmit için en güçlü isim benim” dediği iddia edilen Seymen'e eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen’in de destek verdiği biliniyor.

 

KÜÇÜKKAYA VAZGEÇMİYOR

Bekirpaşa bölgesindeki ağırlığı ile tanınan Engin Özcan'ın da kulislerde Belediye Başkanlığı için aday olacağı konuşuluyor. Genel seçimlerde milletvekili aday adayı olan eski İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya bu defa da belediye başkanlığı için aday adaylığını koymayı düşünüyor. Küçükkaya’nın İzmit Belediye Başkanlığı için çalışmalara başladığı öğrenildi.

 

HÜRRİYET'E ÖN SEÇİM Mİ ENGEL?

Kocaeli'nin en aktif milletvekili olmasıyla dikkat çeken CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in ön seçim olması durumunda Hürriyet’in aday olmayacağı iddia edildi. Hürriyet ön seçimde adının çıkmaması olasılığı ile prestij kaybı yaşamamak için ön seçimde aday olmaması bekleniyor.

 

ACURMAN VE EROL

CHP İl Sekreteri Hüseyin Acurman da, İzmit Belediye Başkanlığı için adı geçenlerin listesinde yer alıyor. Acurman'ın aday olduğu takdirde manavlardan büyük destek görmesi bekleniyor. Öte yandan siyaset yapmayı düşünmediği bilinen Biz İzmitiz Platformu Temsilcisi Hüseyin Erol da İzmit Belediye Başkan adaylığı için ön seçimlerde delegeden oy isteyeceği öğrenildi.

 

ERENKAYA YİNE ÖN PLANDA

Partinin ağır toplarından CHP eski Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya'nın ismi her seçimde olduğu gibi bu seçimde de gündeme geldi. İzmit Belediye Başkanlığı için ismi geçenler arasında yer alan Erenkaya'nın ön seçim için de delegeler üzerinde belirleyici rol üstlenmesi bekleniyor.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi