16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

Darıca Yarı Maratonu ertelendi

Darıca Yarı Maratonu ertelendi
Güncel Yazdır

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, düzenlediği basın toplantısında ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlardan dolayı bu yıl yedincisini düzenleyecekleri Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nu ileri bir tarihe ertelediklerini açıkladı

Darıca Belediyesi Teras Cafe Restaurant’ta düzenlenen toplantıya bölge basını yoğun ilgi gösterirken, belediye başkan yardımcılarının da yer aldığı basın toplantısında konuşan Başkan Şükrü Karabacak, programlarına katılımlarından dolayı bütün basın mensuplarına teşekkür ederek ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

 

ÜLKEMİZ BİRLİK İÇİNDE BU GÜNLERİ AŞACAKTIR 

Başkan Karabacak, “son zamanlarda ülkemizdeki ekonomik kriz inanıyoruz ki halkımızın da desteği ile en kısa zamanda aşılacaktır. Bizlerde yerel yönetimler olarak bu konuda adımlar atıyoruz. bizim önceliklerimiz var bundan dolayıdır ki bizim şu an önceliğimiz halkımızın genel ihtiyaçlarını karşılamak ve çözmek. Tasarruf tedbirleri çerçevesinde 14 Ekim 2018 tarihinde yapmayı planladığımız  Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nu ileri bir tarihe erteledik. Böyle bir ortamda sosyal ve kültürel etkinliklere bir süre ara vereceğiz. Bunun yanı sıra birim müdürlerimizin kendi istekleriyle kullandığı araçları garajlara çektik, kiralık olanları iade edeceğiz, Müdürlerimiz kendi imkanlarını seferber ediyor buradan da onlara teşekkür ediyorum. Belediye olarak harcamalarımızda da tasarrufa gidiyoruz. Özellikle bütün alımlarda yerli malı şartını getiriyoruz, ekonomimize ne kadar katkı sağlayabilirsek o kadar iyi bir iş yapmış oluruz. Bu tasarruflardan yüzde 30-35’lik katkı sağlayacağımıza inanıyorum.’’ dedi.

 

SEMT KONAKLARI AÇILIYOR 

Belediye olarak halka verdikleri sözleri bir bir yerine getirmeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Karabacak, tamamlanan ve yakın bir tarihte tamamlanacak olan projeler hakkında bilgilendirme yaptı.  

Başkan Karabacak, “yapımları tamamlanan ve yakında 3 ayrı noktada hizmete açacağımız Mahalle Konaklarımızın ilkini Bağlarbaşı Mahallesi’nde 17 Eylül 2018’de, ikincisini K.Karabekir Mahallesi’nde 24 Eylül’de ve üçüncüsünü de 01 Ekim 2018 tarihinde hizmete açacağız. Aynı şekilde restorasyonu tamamlanan ve Ak Partimizin seçim beyannamesinde yer alan Halk Kıraathanesi olarak hizmete açacağımız İskoliye Mektebi, Emek Mahallesi’nde 3500 m2 alanda yapımı devam eden ve iki ay içinde hizmete açacağımız Botanik Park, Sırasöğütler Mahallesinde 6.000 m 2 alanda yapımı devam eden ve yıl sonuna kadar tamamlayarak hizmete açacağımız Çocuk Trafik Eğitim Parkı, yine önümüzdeki yaz aylarında halkımızın hizmetine açacağımız Bayramoğlu Balyanoz Koyu Projesi ve son olarak geçtiğimiz haftalarda temellerini attığımız ve yıl sonuna kadar tamamlamayı planladığımız Kapalı Pazar Yeri’nde çalışmalar devam ediyor.  Seçim beyannamemizde halkımıza verdiğimiz sözlerin önemli bir bölümünü hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. “ dedi. Başkan Karabacak konuşmasının ardından basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtlayarak toplantıyı tamamladı.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu