22 Nisan 2019 Pazartesi
Sabitzade

Atalay: İşveren, krizi fırsata dönüştürmemeli

Atalay: İşveren, krizi fırsata dönüştürmemeli
Güncel Yazdır

Haber

Türk İş Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Ergün Atalay, Türk İş İl Temsilciliği ile Maide Restaurant’ta bir araya geldiği toplantıda, Flormar işçilerinin mağduriyetini dile getirirken “Dolar yükseldi. Bazı işverenlerimiz bu krizi fırsata dönüştürmemeli. Üyelerimiz haklarını istiyor. İnatlaşmanın hiçbir faydası yok” dedi

Türk İş Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk İş Kocaeli İl Temsilciliğine ziyarette bulundu. Türk İş İl Temsilcisi Yakup Yıldız ve yönetimi, Genel Başkan Atalay’ı Seka Park 2. Etap’ta yeni açılan Maide Restaurant’ta ağırladı. Restoranda düzenlenen toplantıda İl Temsilcisi Yakup Yıldız’ın yanı sıra Türk İş Bölge Sorumlusu Adnan Uyar, Türk İş’e bağlı sendikaların şube başkanları katılım sağladı.

 

FLORMAR’DA İNATLAŞMANIN FAYDASI YOK

Toplantıda Konfederasyon Başkanı Ergün Atalay, çalışma hayatı ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Atalay, “Uzun zamandır süren Gebze Flormar’da 140 arkadaşımızın iş hakkı feshedildi. Uzun zamandır orada eylem var. Yaptığınız eylem kanunsuz eylemdir denildi. İşveren bölgedeki insanlardan güç alarak eylemin bulmasını istiyorlar. İşyerine de çalışanlara da zarar veriliyor. İnatlaşmanın hiçbir faydası yok. Biz orada fabrikayı almak istemiyoruz. Hakkımızı istiyoruz” dedi.

 

REKTÖR YARGI YOLUNU GÖSTERMİŞTİR

Devamında Atalay, “Ben yaptım oldu, istediğimi alır istediğimi atarım bakış açısı doğru değil. Birazdan orasıyla ilgili Vali beyle durum değerlendirmesi yapacağız. Bu inatlaşmadan bir an evvel vazgeçmek lazım. Kış geliyor. Okullar açıldı. Yeterince mağdur oldular. Bunun hesabını Allah da sorar kul da sorar. Şu ana kadar bu meselenin çözülmesi lazım. Üniversite ile ilgili sıkıntımız var. Orada 3 dönemdir üyelerimizin toplu iş sözleşmelerinden doğan hakları Rektör bey tarafından para yok denilmiş ve en sonunda ödeme yapılmayacağını beyan etmiş, yargı yolunu göstermiştir. Üniversiteler, bu ülkede kanunları yazan kurumlardır. Ama kanunu çiğniyorlar. Oradaki çalışan arkadaşlarımızın hakları verilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

İŞVEREN KRİZİ FIRSATA DÖNÜŞTÜRMEMELİ

Doların yükselmesiyle birlikte artan sorunlara da dikkat çeken Atalay, “Dolar yükseldi. Bir ateş yanıyor. Bazı işverenlerimiz bu krizi fırsata dönüştürmemeli. 2 aydır KİT’lerde de kadroya geçilmesi ile ilgili bir çalışma yok. Türk İş Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkenin birliğinden bütünlüğünden yanadır. İşyerlerimiz bizim evimiz gibi, babamızın malı gibidir. Patronun üzerine ne düşüyorsa biz de haklarımızı talep ediyoruz. Kriz başladığından beri Çalışma Bakanlığı ne kadar işçi çıkardı? Bu rakamalar bizde yok. Bunu açıklamasını bekliyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi