17 Temmuz 2019 Çarşamba

Özel okul furyası

Özel okul furyası
Eğitim Yazdır

Haber

Hayat pahalılığına, döviz kurundaki artışa, piyasadaki zamlara rağmen özel okullara rağbet her geçen gün artıyor. Kocaeli’deki 300 civarındaki özel okulun 80’inin 2018 yılında açıldığını söyleyen milli eğitim müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Özel okulların fazla olması bizi sevindiriyor. Ne kadar çok olursa o kadar rekabet olur ve eğitimde kalite artar” dedi

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Kocaeli’deki her kademedeki toplam 300 özel okulun 80’i 2018 yılında açıldı. Bu yıl açılan özel okullardan büyük çoğunluğu Gebze, Başiskele, İzmit, Körfez, Darıca, Derince, Karamürsel, Kartepe’de bulunuyor. Çoğu iş hanlarında, apartman katlarında açılan özel okulların yanı sıra Bilnet, Bahçeşehir ve Kültür okulları gibi eğitim kurumları dikkat çekiyor.

 

EĞİTİM-ÖĞRETİM DESTEĞİ

Devlet okullarında öğrenci maliyetinin 6 bin TL civarında olması nedeniyle özel okullara “Eğitim Öğretim Desteği” verilerek rekabet ve eğitim kalitesinin arttırılması amaçlıyor. 2018-2019 eğitim öğretim yılında okul öncesine 3 bin 290 TL, ilkokula 3 bin 960 TL, ortaokula 4 bin 610 TL, ortaöğretime 4 bin 610 TL, temel liseye 3 bin 960 TL devlet desteği yapıldı, Destekten 3 bin 890  öğrencinin yararlanması bekleniyor.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem