18 Temmuz 2019 Perşembe

Varank: Bilişim Vadisi, Türkiye’nin teknoloji üssü olacak

Varank: Bilişim Vadisi, Türkiye’nin teknoloji üssü olacak
Teknoloji Yazdır

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bilişim Vadisi’ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Varank, “Bilişim Vadisi, oluşturacağımız güçlü ekosistemle dünya ölçeğinde bir teknoloji üssü olacak” dedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 100 Günlük İcraat Programı’nda yer alan Bilişim Vadisi’nin 1. Etap 2. Kısmının tamamlanmasına yönelik çalışmaları yerinde inceledi. Kocaeli Muallimköy’deki yerleşkeye gelen Bakan Varank, yaklaşık 2 saat süren ziyarette Bilişim Vadisi’nin yetkilileri ve müteahhit firma temsilcilerinden bilgi aldı. Vadide faaliyete başlayan firmaları da ziyaret eden Varank, Ar-Ge çalışmaları yapan genç girişimcilerle sohbet etti. 

 

3,5 MİLYON METREKARELİK BİR VADİ

Bilişim Vadisi’nin uluslararası ölçekte bir merkez olacağını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Bilişim Vadisi, bakanlığımızın vizyon projelerinden biri. Bu projeyi çok önemsiyoruz. Vadi, İstanbul’dan Yalova-Bursa istikametine giderken Osmangazi Köprüsü’nün yakınında bulunuyor. Projenin birinci etap ikinci kısmının tamamlanası için 100 Günlük İcraat Programı’nda milletimize söz verdik. Bu nedenle inşaatın hangi aşamada olduğunu yerinde görmek istedik. İnşallah en kısa zamanda bu bölümler de bitecek. Planladığımız başarının sadece ofisler ile olmayacağını biliyoruz. Bu amaçla Bilişim Vadisi’nde altyapısı, ortak atölyeleri, teknoloji transfer ofisi, veri ve kuluçka merkezleri ile güçlü bir ekosistem kurmaya kararlıyız" şeklinde konuştu

 

EN İYİYİ HEDEFLİYORUZ

Devamında Varank, "Bilişim Vadisi, oluşturacağımız güçlü ekosistemle dünya ölçeğinde bir teknoloji üssü olacak. Bugün itibariyle 39 firma burada Ar-Ge projeleri yürütüyor. 3,5 milyon metrekarelik bu alan, sadece ulusal değil uluslararası ölçekte bir merkez olacak. Ulaşım noktasında ise İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi sanayi şehirlerinin kesişim noktasında yer alıyor. Burada sosyal alanlar oluşturmak için hem mimari hem de kurumsal anlamda en iyiyi hedefliyoruz" ifadelerine yer verdi.

 

EREN BÜLBÜL TALİMATI

Öte yandan Bakan Varank, Trabzon’da ihbar ettiği PKK’lı teröristlerce şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün adını taşıyan konferans salonundaki çalışmaları da inceledi. Girişinde, “Eren Bülbül Konferans Salonu, İyi ki varsın Eren” yazan salona, Bülbül’ün fotoğrafı ile birlikte hayatını anlatan bir bölüm yapılması talimatını verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem