18 Haziran 2019 Salı

"CHP, Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatıdır"

CHP, Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatıdır
Siyaset Yazdır

Haber

Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Örgütleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan partinin kuruluşunun 95'inci yıldönümü nedeniyle Kültür Tepesi'nde çelenk töreni düzenledi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923'te kurulan ve bugüne kadar 7 genel başkanın görev yaptığı CHP, kuruluşunun 95'inci yıldönümünü kutluyor. CHP İl ve İlçe Örgütleri de Kültür Tepesi'nde çelenk töreni düzenledi. Törene İl Başkan Yardımcısı Selim Yıldız, PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin, Körfez İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve gençlik kolları, meclis üyeleri ve partililer katılım sağladı. Ankara'daki kutlama programına katılacak olan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan ise törende yer alamadı.

 

CHP, ATATÜRK'ÜN ESERİDİR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Atatürk Anıtı'na çelengi İl Başkan Yardımcısı Selim Yıldız, PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar birlikte bıraktılar. Ardından konuşma yapan İl Başkan Yardımcısı Selim Yıldız, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 'Benim iki eserim vardır: Biri Cumhuriyet Halk Partisi, diğeri Türkiye Cumhuriyeti'dir' diyerek partimizin ülkemiz için önemini açık ve net bir şekilde dile getirmiştir. CHP, Atatürk'ün kurup ilkelerini belirlediği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatı olan bir siyasi harekettir" dedi.

 

TAM BAĞIMSIZLIĞA İNANANLARIN PARTİSİ

Devamında Yıldız, "CHP iktidarı döneminde gerçekleştirilen tüm yatırımlar AKP hükümetleri döneminde özelleştirilip satılmıştır ve ne yazıktır ki ekonomimiz bu şekilde ayakta tutulmaya çalışılmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi aydınlanmacıların Emperyalizme geçit vermeyen dayatmalarına direnen ve tam bağımsızlığa inananların partisidir" şeklinde konuştu.

 

SAYGIYLA ANIYORUM

Yıldız, "9 Eylül 1923'te kurulan ve üyesi olmaktan büyük onur duyduğum Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk siyasi partisi olan CHP'nin 95'inci yılını kutluyor, başta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İsmet İnönü'ye tüm genel başkanlarımıza ve partimize canla başla emek veren tüm değerli partililerimize saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem