21 Temmuz 2019 Pazar

Sultan Baba dualarla anıldı

Sultan Baba dualarla anıldı
Güncel Yazdır

Gölcük Belediyesi Kültür etkinlikleri kapsamında tertip edilen, 13. Geleneksel Sultan Baba’yı anma günü etkinliği Örcün Köyü Sultanbaba Mesire alanında gerçekleştirildi

Etkinlikte Sultanbaba hakkında kısa bir açıklama yapılarak vatandaşın bilgilendirilmesi sağlandı.

 

Sultanbaba anma günü etkinliğinde bir konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi olarak bu yıl 13.sünü tertip etmiş olduğumuz Sultanbaba anma günü etkinliğimiz her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun ilgi görmekte. Ülke genelinde çeşitli yerleşim bölgelerimizde manevi değerler taşıyan türbeler bulunmaktadır. Gölcük'e bağlı Örcün köyümüzde bulunan Sultanbaba türbemizde gerek ilçe genelinden gerekse Kocaeli ve diğer illerimizden gelerek burada manevi duygular yaşayan insanlarımızın ziyaretlerde bulunduğunu biliyor ve görüyoruz. Bu süreçte bize düşen görev bu tip manevi değer taşıyan alanlarımızın korunması ve güzelleştirilmesidir. Gölcük Belediyesi olarak bu yönde hizmet vermeye devam edeceğiz. Sizlere de bu geniş katılımızda dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

Konuşmaların ardından, Müftülüğe bağlı hocalarımız tarafından Mevlid-i şerif okunup, Kuran tilaveti ve duanın ardından etkinliğe iştirak eden davetliler ile vatandaşlara etli pilav,  ayran ikramında bulunuldu. Sultan baba Anma günü etkinliğine, İlçe Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Müftüsü İlyas Öztel ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 

IMG_1310

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem