19 Temmuz 2019 Cuma

Evini bağışlayan Gazi Çubukçuoğlu’ndan Valiye ziyaret

Evini bağışlayan Gazi Çubukçuoğlu’ndan Valiye ziyaret
Güncel Yazdır

Haber

Gölcük’teki 4 evinden birini devlet hazinesine bağışlayan Gazi Fikret Çubukçuoğlu, Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaretinde, “Kendisi beni duyuyorsa, ben bu tapuyu Berat Albayrak’a vermek istiyorum. Devletimiz için gerekirse diğer evimi de vermeye hazırım” dedi

Askerlik döneminde trafik kazası sonucu iki bacağını da kaybederek gazi olan Fikret Çubukçuoğlu (59), Gölcük sahil kenarında bulunan evini önceki hafta devlet hazinesine bağışlamıştı. Bunun üzerine Vali Hüseyin Aksoy da Gazi Fikret Çubukçuoğlu’nu makamında ağırladı. Ziyarette konuşan Gazi Çubukçuoğlu, “Kendisi beni duyuyorsa, ben bu tapuyu Berat Albayrak’a vermek istiyorum. Devletimiz için gerekirse diğer evimi de vermeye hazırım” dedi.

 

4 EVİNDEN BİRİNİ BAĞIŞLADI

1980 yılında Kayseri’de askerlik yaptığı sırada trafik kazasında iki bacağını da kaybederek gazi olan 5 çocuk babası Fikret Çubukçuoğlu (59), Gölcük'te bulunan 4 evinden 1'i olan Gölcük Ulaşlı Sahili’ndeki 3 oda 1 salondan oluşan evini devlet hazinesine bağışladı. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Gazi Fikret Çubukçuoğlu’nu dün makamında ağırlayarak kendisine teşekkürlerini iletti.

 

ÖNEMLİ OLAN MİKTAR DEĞİL DUYARLILIK

Ziyarette konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “Gazimiz kendi adına kayıtlı bir evi devlete bağışladı ve bugün tapusunu da bize getirdi. Özellikle kendisine örnek davranışından ötürü teşekkür ediyoruz. Önemli olan miktar değil, vatandaşımızın duyarlılığı. Kendisi gazi olmasına rağmen mülkünü devlete bağışladı. İşlemleri de tamamladı. Hassas bir dönemde böylesine bir bağış için hem kendisine hem ailesine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem