21 Kasım 2018 Çarşamba

Jandarma ve Emniyet Teşkilatımızı tebrik ediyorum

Jandarma ve Emniyet Teşkilatımızı tebrik ediyorum
Güncel Yazdır

Haber

İl Jandarma Komutanlığı tarafından Körfez ilçesinde yakalanan 800 kg uyuşturucu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Hüseyin Aksoy, “İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğümüze başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. 800 kg kokain madde imha edilmek üzere Jandarmamızda bekletilmektedir” dedi

Kocaeli’de yürütülen uyuşturucu operasyonları kapsamında geçtiğimiz ay Körfez ilçesinde İl Jandarma Komutanlığı tarafından 800 kg kokain yakalandı. Yayın yasağı bulunan operasyon ile ilgili Vali Hüseyin Aksoy yasak kaldırılınca basın açıklaması düzenledi. Valilik binasında düzenlenen basın toplantısına Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan katılım sağladı.

 

2 BİN 12 KİŞİ YAKALANDI

Açıklamasında Vali Aksoy, “Yılbaşından 6. aya kadar yakalanan kişiler ve maddelerle ilgili bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Bin 271 kilo 5 gr eroin maddesi yakalandı. Esrar olarak 139 kilo 350 gram ve 16 bin 460 kök Hint keneviri yakalandı. İl Jandarma ve İl Emniyet Müdürlüğümüzün ortaklığında bu çalışmalar yürütülmüştür. Yakalanan kişilere dönük olarak baktığımızda uyuşturucu madde taşımaya yönelik 381 olay meydana gelmiştir. Uyuşturucu madde kullanımında 891 olay meydana gelmiştir. 1317 operasyon meydana gelmiştir. 2 bin 12 kişi bu olaylarla ilgili olarak gözaltına alınmıştır. Uyuşturucu ile mücadele konusunda bütün kurumlarımız çalışmalarını hassasiyetle dürdürmektedir” dedi.

 

BU KURUMLARIMIZI KOCAELİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ

Devamında Aksoy, “AMATEM ve ÇEMATEM konusunda da çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Eksiklikler tamamlandığında bu kurumları da Kocaelimizle buluşturacağız. Yakalanan kokain maddesi 800 kg’dır. Ağustos ayında yapılan çalışmanın daha sağlıklı yürütülebilmesi açısından Körfez Cumhuriyet Savcılığının aldığı kararlar doğrultusunda yayın yasağı konulmuştu. Şimdi yayın yasağı kalktığı için biz de sizinle paylaşmak istedik” dedi.

 

İMHA EDİLMEK ÜZERE BEKLETİLMEKTE

Devamında vatandaşlardan da destek beklediklerini belirten Vali Aksoy, “Açık Kapı sisteminde özellikle uyuşturucu ihbarlarının da yapılması bizim için önemli. 800 kg kokain imha edilmek üzere Jandarmamızda bekletilmektedir. Ben hem Jandarma Teşlkilatımıza hem Emniyet Teşkilatımıza ilgili kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Uyuşturucu ile mücadele konusunda önemli mesafe kat edilmiştir” dedi.

 

VİRA İSİMLİ NARKOTİK KÖPEK TESPİT ETTİ

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Aksoy, “Söz konusu 800 kg kokain yurt dışından bir ülkeden gemi ile geliyor. Yükler arasına sıkıştırılmış vaziyette. Köpeklerin koku almasını da engelleyen bir maden arasına saklanmış. İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü emrinde görevli Vira isimli narkotik tespit köpeğinin yaptığı aramada Ferro Silikon yüklü çuvallarda uyuşturucu madde olduğu tespit edilmiştir. Henüz somut bir veriye ulaşmadık. Şu an doğrudan gözaltına alınan kimse yok” açıklamalarında bulundu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM murat yıldız aday adayı konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu