17 Temmuz 2019 Çarşamba

Vali Aksoy protokolü imzaladı

Vali Aksoy protokolü imzaladı
Eğitim Yazdır

Haber

Hayırsever İrfan Çepni tarafından yaptırılacak 45 derslikli 2 okul projesinin imza protokolünü gerçekleştiren Vali Hüseyin Aksoy, “Eğitime yapılan katkı her şeyin üstüne önemli ve anlamlıdır” dedi

Vali Hüseyin Aksoy, hayırsever İrfan Çepni tarafından yaptırılacak olan 45 derslikli 2 okulun protokol imza törenini gerçekleştirdi. Valilik Makam Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, hayırsever İrfan Çepni yer aldı.

 

EĞİTİME YAPILAN KATKI HER ŞEYİN ÖNÜNDE

Toplantıda konuşan Vali Hüseyin Aksoy, hayırsever İrfan Çepni bey ile iki okul yapma noktasında imza protokolü için bir aradayız. İhtiyaç duyulan iki ayrı noktada okul yapılması için ön görüşmeler tamamlandı. Sağlık ocağı yapma noktasında da bir arzusu vardı. Onu da İl Sağlık Müdürlüğümüze ilettik. Sayın irfan Çepni’ye ve bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Eğitime yapılan katkı her şeyin üstüne önemli ve anlamlıdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitimi için yapılan katkılar çok değerli” şeklinde konuştu. Ardından okul projesinin protokolü imzalandı.

 

14 MİLYON 155 BİN TL’LİK MALİYET

Proje kapsamında 1 nolu okul İzmit’te İzmit Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerine Hacı Zehra-Hacı Ahmet Hamdi Çepni İlkokulu adıyla, 2 nolu okul ise İzmit Türk Pirelli İlkokulu yerine Hacı Birsen- İrfan Çepni İlkokulu adıyla kurulacak. Toplam iki binada 45 derslik, çok amaçlı salon, kütüphane, kantin, laboratuvar, konferans salonu bulunacak. 14 milyon 155 bin TL’ye mal olacak olan projenin 5 milyon TL’si hayırsever İrfan Çepni tarafından karşılanacak. Proje 2018-2019 yılları arasında tamamlanması bekleniyor.

27

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem