18 Temmuz 2019 Perşembe

Kaman ve yönetimi istifa etti

Kaman ve yönetimi istifa etti
Siyaset Yazdır

Haber

İYİ Parti l başkanı Serdar Kaman Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istifa ettiğini açıklamıştı

Yönetim kurulu üyelerinden 65 asil, 34 yedek olmak üzere toplam 99 üyenin istifa ettiği öğrenilirken, Kaman da istifasını dün Genel Merkeze sundu

 

İYİ Parti İl Başkanlığı’nda, ilginç bir istifa süreci yaşandı. İl yönetiminden 65 asil, 34 yedek üye istifa etti. İl Başkanı Serdar Kaman yönetimden istifa edenlerin isim listelerini dernekler masasına bildiri. Kaman ardından kendi istifasını da Genel Merkeze sundu. Kaman’ın, genel merkez yetkilileriyle yaptığı yeniden il başkanlığı veya İzmit Belediye Başkan adaylığı pazarlığı nedeniyle, istifasını geciktirdiği iddia edildi.

 

İLÇELER İSTİFA ETMEYECEK

Öte yandan yaşanan istifa sürecinin ardından İYİ Parti İl Başkanlığına yeni bir ismin atanması bekleniyor. İYİ Parti’nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerine girebilmesi için 41 ilde örgütlenmesi gerekiyor. Bu nedenle ilçe teşkilatlarının istifa etmesi beklenmiyor.

 

YILDIZ VE GÜLEZ İDDİASI

İstifa sürecinin arkasından, İYİ Parti’de yeni il başkanı olarak bazı isimler de ön plana çıkmaya başladı. Edinilen bilgilere göre İYİ Parti İl Başkanlığı içi Şanbaz Yıldız, Gebze İlçe Başkanı Nusret Acur ve Adil Gülez’in isminin geçtiği öğrenildi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem