19 Temmuz 2019 Cuma

Kocaeli'de şarbon alarmı! Köy karantina altına alındı

Kocaeli'de şarbon alarmı! Köy karantina altına alındı
Güncel Yazdır

Haber

Şarbon vakasına rastlanan Gölcük Lütfiye köyü, 3 haftalığına karantina altına alındı. Tatilde olan köy muhtarı Osman Şahin ise, olayla ilgili "Köyümüzde sorun yok. Maksat millete çamur atmak" dedi

Önceki ay Hasaneyn köyünde yaşanan şarbon vakası Lütfiye köyüne de sıçradı. Köy üç haftalığına karantina altına alındı. Konu ile ilgili bilgi veren Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, köyün giriş çıkışlarına karantina tabelası asıldığını ve köyde aşılamaların başladığını açıkladı. Gazetemize konuşan köy muhtarı Osman Şahin ise, kendisinin bilgilendirildiğini söyleyerek "Maksat millete çamur atmak gibi geliyor" dedi.

 

3 HAFTA KARANTİNA ALTINDA

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, “Şu ana kadar hastalık bulaşmış kimse yok. Kan örnekleri alındı. Sonucunun çıkmasını bekliyoruz. Köyün giriş ve çıkışlarına karantina tabelası asıldı. Köy üç hafta karantina altında tutulacak. Köyde aşılamalar başladı” dedi. Kaymakam

Altıntaş, bölgede ölen hayvan olmadığı, sağlık kurumlarına başvuran kimsenin de bulunmadığını belirti.

Mustafa-Altıntaş

 

SORUN OLMADIĞINI SÖYLEDİLER

Şu anda tatilde olduğunu söyleyen Lütfiye köyü Muhtarı Osman Şahin ise, "İlçe Tarım Müdürlüğünden aradılar. Sorun olmadığını söylediler. Aşılamalar başladı. Köyümüzde 3-4 inek var. Hasaneyn köyünde başladı. Maksat millete çamur atmak gibi geliyor" şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem