21 Temmuz 2019 Pazar

Ayaz'ın adaylık sürecindeki heyecanına veriyoruz

Ayaz'ın adaylık sürecindeki heyecanına veriyoruz
Siyaset Yazdır

Haber

Önceki gün basın toplantısında "Kocaelispor'u CHP zihniyeti bu hale getirdi" şeklinde konuşan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz'a yüklenen CHP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Arda Başaran, "Sayın Ayaz'ın aday adaylığı sürecindeki bu heyecanını anlayışla karşılıyoruz" dedi

CHP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Arda Başaran, önceki gün basın toplantısında "Kocaelispor'u CHP zihniyeti bu hale getirdi" şeklinde konuşan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz'a yüklendi. Başaran, "Sayın Ayaz'ın talihsiz açıklamalarını üzülerek takip ediyoruz. Ayaz'ın aday adaylığı sürecindeki bu heyecanını, bir adım öne geçme hevesini de insani olarak anlayışla karşılıyoruz. AK Parti yöneticilerinin Kocaelispor'dan değil, Kocaeli Birlikspor'dan bahsetmeleri daha doğru olacaktır. Çünkü Kocaeli Birlikspor'u Süper Lige çıkarmak dönemin Bakanı Sayın Fikri Işık ve AKP'nin temel amacıydı" dedi.

 

AYAZ'IN AÇIKLAMALARI TALİHSİZ

AKP İzmit İlçe Başkanı Sayın Hasan Ayaz'ın yerel seçimler öncesi gündemde kalabilmek adına yapmış olduğu talihsiz açıklamaları üzülerek takip ediyoruz. Herhangi bir derinliği olmayan, sırf söylenmiş olmak için söylenen 'Kocaelispor'u CHP zihniyeti bu hale getirdi' sözlerinin herhangi bir veriye dayanmaması bir yana Sayın Ayaz'ın kendisinin bile buna inanmadığını düşünüyoruz" dedi.

 

İSMETPAŞA'NIN YOLUNU BİLMEZLERDİ

Devamında Başaran, "Kocaelispor dipsiz bir kuyudur, ben artık destek vermem' diyen AKP'li Başkan Karaosmanoğlu ve AKP kadrolarının dönemin Başbakanının bir mitingindeki sözlerinden sonra Kocaeli Birlikspor isimli kentin kabullenemediği bir oluşum içerisine nasıl iştahlı bir şekilde girdikleri hala akıllardadır. Kente rağmen Birlikspor için maddi manevi ellerinden gelen her şeyi yapanların bugün bir anda Kocaelispor aşığı olmalarını, seçim dönemleri hariç İsmetpaşa'nın yolunu bilmeyenlerin bugün stada tam kadro gelmelerini hayretle izliyoruz" şeklinde konuştu.

 

IŞIK VE AKP'NİN TEMEL AMACIYDI

AK Parti yöneticilerinin Kocaelispor'dan değil, Kocaeli Birlikspor'dan bahsetmelerinin daha doğru olacağını ifadelerinde kullanan Başaran, "Çünkü Kocaeli Birlikspor'u Süper Lige çıkarmak dönemin Bakanı Sayın Fikri Işık ve AKP'nin temel amacıydı. CHP kadroları geçmişten bu yana Kocaelispor'un her zaman yanında olmuştur ve karşılıksız şekilde de olmaya devam edecektir" sözlerine yer verdi.

 

AYAZ'IN ADAYLIK HEYECANINA VERİYORUZ

"Kentte sporu yok ettiler" diyen Başaran, "Sayın Ayaz hatırlar mı bilemeyiz ama bu kentte bir zamanlar, yani kendi tabiriyle CHP zihniyetinin olduğu zamanlar Kocaelispor Kadın Voleybol takımı vardı, Eczacıbaşı, Vakıfbank gibi devlere kök söktüren, Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda ciddi bir kitle önünde müsabakalarını oynayan bu takım AKP iktidarıyla beraber ne yazık ki yok oldu gitti. Bu kenti spordan böylesine uzaklaştıranların bu tip konularda ahkam kesmeleri asla kabul edilebilir değildir. Sayın Ayaz'ın aday adaylığı sürecindeki bu heyecanını, bir adım öne geçme hevesini de insani olarak anlayışla karşılıyoruz ancak farklı alanlarda bunu denemesini kendisine tavsiye ediyoruz" diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem