23 Nisan 2019 Salı

Ayaz: Kavga bekleyen avcunu yalasın

Ayaz: Kavga bekleyen avcunu yalasın
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, yerel seçimlerde İzmit’te parti içi adaylık kavgası olmayacağının altını çizerek “Biz büyük partiyiz. İzmit’te kimse bizden kavga beklemesin. İzmit’te bir kavga içerisinde olanlar avcunu yalasın” dedi

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz haftalık basın açıklamasını yönetim kurulu üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, belediye meclis üyeleri ile Gölkay Park’ta bulunan Doğa Park Restoran’da gerçekleştirdi. Kent ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Ayaz ilk olarak Kocaelispor konusunda borçlanmanın CHP zihniyeti yüzünden olduğunu ifade etti. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın adaylık konusundaki açıklamalarına yönelik Ayaz, "Nevzat bey bizim ağabeyimizdir. Kendisi aday olmayacağı yönünde karar aldığını söylüyor. Bizde usul zamanı gelince Genel Merkez değerlendirmesiyle olur" dedi. Yerel seçimlerde İzmit'te parti içi adaylık tartışmalarının olmayacağını belirten Ayaz, "Biz büyük partiyiz. İzmit’te bir kavga içerisinde olanlar avcunu yalasın" dedi.

 

TÜRKİYE İLE SAVAŞ HALİNDEYİZ DİYEBİLMEKTE

Toplantıya ülke gündemi ile başlayan Ayaz, “Genel gündemde ülkemizin emperyalist güçler tarafından gerçekten Trump’ın savaş halindeyiz dediği dönemi yaşıyoruz. Türkiye ile savaş halinde olduklarını itiraf etmeyen zihniyetler Türkiye ile savaş halindeyiz diyebilmekteler. Hangi siyasi partiden olursa olsun bu savaşta tüm milletimiz özverili davranıyor. Gerçekten bu noktada bir savaş halinde olunduğunun bilincinde olan milletimiz büyük bir özveri göstermiştir" ifadelerini kullandı.

 

DÜN TANKLA ÜSTÜMÜZE GELDİLER

Devamında Ayaz, "Cumhurbaşkanımız ve devletimizle onların karşısındayız. Yerel siyasette te gereken çalışmayı yapacağız. Bugün Dolar’la üzerimize gelenler dün tankla üstümüze geldiler. Milletimiz yine mücadelesini devam ettirecek. Ekonomide sıkıntının yakın bir zamanda geçeceğini, devlet erkanının gerekli adımları atacağına inanıyorum. Katar’daki kardeşlerimiz, Pakistan’daki kardeşlerimiz bizim yanımızda oldular. Azerbaycan ve Kırgızistan dahil İslam coğrafyası yanımızda” dedi.

 

FİKRİ IŞIK'LA TEKRAR KÖYLERİMİZE GİDECEĞİZ

Ardından yerel gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Ayaz, “Hiç durmadan dinlenmeden çalışıyoruz. Biz göreve gelirken bir söz verdik. Çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Birçok köyde muhtarlarımız, bu köye Hasan bey ve ilçe yönetimi 5 kere geldi dediler. Mahallerimize de sürekli gidiyoruz. Fikri Işık beyle tekrar köylerimize gideceğiz. Zor ve mutlu günümüzde de vatandaşlarımızla olmaya devam edeceğiz. Halka hizmet Hakka hizmettir. Halkımızdan çalışmalarımızın karşılığını görüyoruz. Bir Tank Hasan vardı bir de Hasan Ayaz var diyorlar. Bazı spesifik konular geliyor, belediyelerimizin atladıkları ile ilgili de çalışmaları yapıyoruz” sözlerini kullandı.

 

UZAY ÜSSÜ BİR STADYUM OLMUŞ

Kocaelispor ile ilgili konuşan Ayaz, “Kocaelispor bu şehrin en önemli dinamiğidir. Kocaelispor bu şehir için olmazsa olmazdır. Cumartesi akşamı Kocaelispor’un maçında o coşkunun içinde olmak harika bir duygu. Devletimize teşekkür ediyoruz uzay üssü gibi stadyum olmuş. Bizde teşkilatımızla örnek olmak açısından bir banka şubesine gidip yardım kampanyasına destek olacağız. Kocaelispor için 1 TL verilse 2 Milyon TL para eder. Karıncanın ağzındaki su gibi sevgimizi belli edeceğiz. Büyükşehir Belediyemiz gerek KEV arazisi gerek diğer konularda gerekli desteği vermiştir” ifadelerini kullandı.

 

SANDIK KURULLARIMIZA KADAR HAZIRIZ

Yerel seçimleri değerlendiren Ayaz, “Akpınar TOKİ mahalle başkanımızın ayrılmasıyla 6’ncı mahalle başkanımızı atadık. Kadınların siyasette daha etkin olması için İzmit İlçe Başkanlığı ve teşkilatımızla üzerimize düşeni yapıyoruz. Seçim sonuçlarındaki farkı Yahya Kaptan dahil birçok yerde gördük.  Biz siyasete kadın eli değmesinin ne kadar faydalı olduğunu gördük. Önümüzde yerel seçimler var. Bizim genel merkezimiz tarafından ilan edilen tarih 31 Mart. Biz yarın seçim olsa hazırız. Sandık kurullarımıza kadar hazırız. Gençlik ve Kadın kollarımız hazır. Nasıl 24 Haziran seçimlerine en hazır teşkilat İzmit ise yine en hazır teşkilat biz olacağız" dedi.

 

NEVZAT DOĞAN BİZİM ABİMİZDİR

Nevzat Doğan'ın "Aday olmayacağım" sözlerine ilişkin konuşan Ayaz, "Ben Nevzat beyin Büyükşehir veya başka bir yer artı neresi olursa ilgilendiğini bilmiyorum. Birçok buluşmasında İzmit adayı olmayacağını söylüyor. Kendisi bizim abimizdir. Kendisi böyle bir karar almıştır. Bizde usul zamanı gelince Genel Merkez değerlendirmesiyle olur. Bu işin teşkilat büyükleri, parti büyükleri adayları vardır. Bizim adımımız zamanı gelince olur. Bu noktada da adımımız olursa söylerim. İl Başkanımız dün erken adım atan yenik başlar diyor. İzmit büyük bir yer. Böyle bir şehirde AK Parti gibi büyük bir partinin içerisinde insanların aday adaylığında gönlünü olması gayet normaldir. Milletvekili seçimlerinde 110 başvuru oldu. Biz büyük partiyiz. İzmit’te kimse bizden kavga beklemesin. Böyle bir kavgaya müsaade etmez. Burada İzmit’te bir kavga içerisinde olanlar avcunu yalasın” şeklinde konuştu.  

 

NEVZAT BEY AĞZINDAN ÇIKANI YEMEZ

Nevzat Doğan’ın yeniden İzmit Belediye Başkanı adayı olmasını beklemediğini söyleyen Başkan Ayaz, “Benim tanıdığım kadarıyla Nevzat bey ağzından çıkan kelimeyi yemez. Bu koltuklarda bugün varız yarın yokuz. Kararı verecek olan yapı ne buradaki belediye başkanı ne de halihazırda bulunanlardır. Bu konuda adaylıklar ile ilgili Genel Merkez 10-15 gündür kriter yayınlıyor” dedi.  İzmit’te otopark sorununu çözmek için mücadele ettiklerini belirten Ayaz, “Gazi Lisesi, İzmit Lisesi, Mimar Sinan ve Leyla Atakan var. Otopark ile ilgili gerekli çalışmayı yapıyoruz. Kanuni alt yapısını ilçe milli eğitim müdürümüzle konuşuyoruz. Sembolik ücretlerle de olsa otopark olarak kullandırılması konusunda çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi