16 Temmuz 2019 Salı

Aday gösterilsem de gösterilmesem de mücadeleye devam

Aday gösterilsem de gösterilmesem de mücadeleye devam
Siyaset Yazdır

Haber

Genel Başkan Meral Akşener’in istifa talebi üzerine son basın toplantısını gerçekleştiren İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “Bugün istifa dilekçemi veriyorum. Genel Başkanımızdan şahsım adına bir talebim olmadı. Ancak il başkanlığına ya da belediye başkanlığına aday gösterilsek de gösterilmesek de partimizde mücadeleye devam edeceğiz” dedi

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, önceki hafta Genel Başkan Meral Akşener’in tüm illerdeki il başkanlarından istifa talebi üzerine il binasında il başkanı olarak son basın toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Kaman, yedek yönetim kurulu üyelerle birlikte toplamda 140 kişiden 80 kişinin istifasını sunduğunu, geri kalanların da en kısa sürede il binasına gelerek istifa etmelerini beklediğini belirtti. İl Başkanı Kaman, kendi istifasını da toplantıdan sonra gerçekleştireceğini belirtirken “Sayın Meral Akşener hanımefendi ile bir saate yakın görüşmemiz gerçekleşti. Şahsımla ilgili özel bir talebim olmadı. Ancak kendisine ‘Beni ister il başkanlığına isterseniz belediye başkanlığı adaylığında gösterirsiniz. Bütün bu sunumu takdirlerinize bırakıyorum’ dedim. Herhangi bir yere aday gösterilmesem de partide görevlerimize devam edeceğiz” dedi.

 

İSTİFALARIN NEDENİ YENİLENME İHTİYACI

Son basın toplantısında İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “Bugün belki de il başkanı olarak son basın toplantım. Nedeni de tüm Türkiye genelinde il başkanları yönetimleri ve disiplin kurulu üyelerinin istifasının genel merkez tarafından sitemini olması. İstifa istenmesinin temel nedeni ise bir yenilenme ihtiyacının doğmuş olmasıdır. Biz de pazartesi günü istifa ettik. Şu anda imzaların kalan kısımlarını topluyoruz. Belli sayı gerekiyor. O imzalar da tamamlanınca Dernekler Masasına ileteceğiz. Ben de bugün itibariyle istifa ediyorum. Önümüzdeki hafta itibariyle de tüm illerde yeni görevlendirmeler, yerine gelenler veya bazı illerde de aynı il bakanlarıyla devam edecek. Bazı illerde de yerel yönetime aday gösterilecek” şeklinde konuştu.

 

İLÇELERDE DE İLLERDEN SONRA YAPILACAK

İlçe teşkilatlarında yapılacak revizyona da değinen Kaman, “İlçelerde de farklı bir durum var. İl başkanlarının yenilenmesi tamamlanmasından sonra olacak. Kocaeli’deki ilçelerde de yenilenme olmuştur. Bazı başkanlarımız görevine devam edecektir. Bu yenilenme ihtiyacı aslında Türk siyasetinde her kesimden bir araya gelmiş insanların birbirlerini tanıma sürecinden geçtikten sonra yeni yönetim kurullarının oluşturulması gayesiyle ihtiyaç hasıl olmuştu. İnşallah bu çabalar, emekler hem partimize hem Türkiyemize hayırlı olur temennisinde bulunuyorum” şeklinde konuştu.

 

ADAY GÖSTERİLSEM DE GÖSTERİLMESEM DE ÇALIŞACAĞIM

Devamında basın mensuplarının sorusuna yanıt veren Kaman, “Geçtiğimiz cuma günü Sayın Meral Akşener hanımefendi ile bir saate yakın görüşmemiz gerçekleşti. Görüşme sırasında 9 ay içerisinde yaşadığımız olaylar ve seçimin bir analizini Kocaeli bazında değerlendirdik. Bundan sonraki yapılması gerekenler konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Şahsımla ilgili özel bir talebim olmadı. Ancak kendisine ‘Beni ister il başkanlığına isterseniz belediye başkanlığı adaylığında gösterirsiniz. Bütün bu sunumu takdirlerinize bırakıyorum’ dedim. Herhangi bir yere aday gösterilmesem de partide görevlerimize devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

ARTIK İYİ PARTİ VAR

Ardından önceki gün ilk aday adaylarını açıkladıklarını belirten Kaman, “Mümin Kozan ilk aday adayımız. Yine en çok aday adayı çıkaracak partilerden biri olacağız. Ve Kocaeli için en değerli kaliteli adayları halkımızın huzuruna çıkaracağız. İnşallah bu seçim de ülkemiz için hayırlı olur. Kocaeli bazında iki dönemdir tulum çıkartan AK Parti iktidarının bu dönem de yeniden tulum çıkarmasına ihtimal vermiyorum. Çünkü artık İYİ Parti var” sözlerini kullandı.

 

35’E DÜŞTÜĞÜNDE YÖNETİM DÜŞECEK

Son olarak istifasını henüz sunmayan yönetim kurulu üyelerine seslenen Kaman, “Yedeklerle 140 kişiyiz. 80 civarında imza topladık. Tatil nedeniyle sıkıntılarımız var. O arkadaşlarımız tatile ara verip imza atmalarını bekliyoruz. Yarısından fazlasının imzasının alınması gerekiyor. Kalan yönetim kurulu üyesi sayısı 35’e düştüğünde yönetim de düşmüş olacak” açıklamalarında bulundu. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem