21 Temmuz 2019 Pazar

İYİ Parti'nin ilk aday adayı Kozan

İYİ Parti'nin ilk aday adayı Kozan
Siyaset Yazdır

Haber

İYİ Parti'den İzmit Belediye Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Mümin Kozan, “Sahada artık İYİ’ler olarak biz de varız” dedi

Kozanlar Kandıra Ekmekçi Fırını sahibi Mümin Kozan, İYİ Parti İl Başkanlığında İzmit Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. İl binasında düzenlenen açıklamaya İl Başkanı Serdar Kaman, İzmit İlçe Başkanı Emrah Alper Bozatlı, İl Divan Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

 

İSTİFALARIN AMACI YENİLENMEK

Toplantıda ilk konuşan İlçe Başkanı Emrah Alper Bozatlı, “Mümin Kozan’ı cesur biri olarak tanıyoruz. Bir fark yaratacağı ortadadır. Her şeyde ilk olmak zordur, bu cesaretinden dolayı onu tebrik ediyorum” dedi. Ardından söz alan İl Başkanı Serdar Kaman, “Biz aslında büyük bir başarı kazanıp bunu başarısızlık olarak gördük. Yeni kurulmuş bir parti için büyük bir başarı kazandık. Seçimdeki sonuca saygı duymamıza rağmen yapılan yanlışları söyleyeceğimizi ifade etmiştik. Bize oy verecek seçmenimizin önüne bazı önemli projeler koyabilmemiz gerekiyor. Öncelikle bu projeyi yapabilecek insanları belirlemek üzere olağanüstü kurultay gerçekleştirdik. Büyük bir değişime gittik, yeni bir vizyon yaratmaya çalıştık. Bizden istifamız istendi ve biz de bunu yerine getirdik. Bu istifaların amacı tamamen yenilenmek” dedi.

 

BİZ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKARIZ

Ardından neden aday adayı olduğunu açıklayan Mümin Kozan, “Her seçim döneminde, malumunuz siyasi partiler, halkımızın arasına karışmaya çalışır, sanki onlardanmış gibi gözükmeye çaba sarf eder, kimi din der, kimi vatan der, kimi demokrasi der, kimi Atatürk der. Der demesine de hiçbiri bu güzel değerlerimizin içine bir türlü Türk Milletini dahil etmezler. Biz millet olarak bunlar bizim değerlerimiz der sahip çıkarız, ama bir türlü tüm değerlerimizle bizi kabul edecek bir siyasi karşılık bulamadık. Tabii ki cesurlar partisi İYİ Parti kurulana dek" ifadelerine yer verdi.

 

ARTIK SAHADA BİZ DE VARIZ

Devamında Kozan, “Evet artık sahada İYİ’ler olarak biz de varız. Tüm değerlerimizle, hep birlikte, yekvücut biz de varız. Şimdi bazıları diyebilir, yahu adamları o kadar da yermeseydin diye. Bu ülkenin yerel yönetimlerinde ceket siyaseti diye bir icat çıkardılar. A parti falanca yerde güçlü, B parti falanca yerde güçlü, C parti bilmem nerede güçlü, biz şöyleyiz, biz böyleyiz. Adayımız kim olursa olsun ceketimizi assak o makamı kazanırız dediler ve halkın taleplerini önemsemediler" şeklinde konuştu.

 

PROJELERİNDE RUH YOKTU

Ardından yerel yöneticilere yüklenen Kozan, "Yıllardır İzmitimizi gömleklerini değiştiren, ceket siyaseti ile makamlarda yer alan, adı, sanı, vasfı, projesi bilinmeyen ve daha da kötüsü sorgulanmayan yerel yöneticilere teslim ettiler. Elbet yaptıkları güzel projeler vardı, ama o projelerde ruh yoktu, samimiyet yoktu ve maalesef İzmit halkı yoktu. Bir çiftçi torunu olarak, bir memur oğlu olarak dokuz asır öncesi vatan yaptığımız bu topraklarda öğretmenlik yapan, esnaflık yapan bir kardeşiniz olarak, santim santim İzmit’imizi ve bu şehrin ruhunu bilen bir arkadaşınız olarak, İzmit Belediye Başkanlığı yarışında Mümin Kozan olarak ben de varım. Partimiz İzmit Belediye Başkanlığı adaylığına talibim" ifadelerine yer verdi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem