22 Temmuz 2019 Pazartesi

KOÜ’de çıtayı yükselttik

KOÜ’de çıtayı yükselttik
Güncel Yazdır

Haber

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 14 bin 13 kontenjanın 13 bin 451’inin öğrenciler tarafından tercih edildiğini söyledi. Hülagü, “Aldığımız önlemlerle üniversitemizin çıtasını yükselterek tanınırlığını ve öğrencilerin tercih etmesini sağladık. Geçen sene yüzde 77 olan doluluğumuzu bu sene yüzde 96’ya çıkardık” dedi

Rektör Prof. Dr. Hülagü, aldıkları önlemlerle KOÜ çıtasını yükselttiklerini anlatırken, “Rektörlüğe başladığımız günden buyana aldığımız önlemlerin sonucunu bu yıl aldık. Geçen sene yüzde 77 olan öğrencilerin tercih oranı bu yıl yüzde 96’ya çıktı. Türkiye’de üniversite kontenjan doluluk oranlarının yüzde 84 olduğunu dikkate aldığımızda Kocaeli Üniversitesi’nin nereden nereye geldiği daha iyi anlaşılıyor” şeklinde konuştu.

 

HAZIRLIK SINIFI KÖRFZ’E

Körfez Belediyesi tarafından yaklaşık 4 yıl önce inşaatına başlanan Körfez Kampüsü bittiğini söyleyen KOÜ Rektörü Hülagü, “4 bin öğrenci kapasiteli binada hazırlık sınıfı öğrencilerine eğitim vereceğiz. Taşınma ve yerleşme işlemleri devam ediyor. 2 binin üzerinde Umuttepe’de eğitim alan hazırlık öğrencilerimiz 2018-2019 akademik yıldan itibaren Körfez’de eğitim alacak” dedi.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem