23 Temmuz 2019 Salı

Zeynep Emiroğlu, Bilgi Köprüsü’nde

Zeynep Emiroğlu, Bilgi Köprüsü’nde
Eğitim Yazdır

Haber

limize ilk Montessori Eğitim Sistemini getiren, American Montessori Society (AMS) üyesi olarak her yıl öğretmenlerini bu eğitim sistemi hakkında güncelleme kurslarına gönderen tek kurum olan Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nun başına, İzmit İlçe Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nun eşi, Sınıf Öğretmeni Zeynep Emiroğlu getirildi

SINIF ÖĞRETMENLİĞİNDE 18 YIL
 
İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No: 39 adresinde faaliyet gösteren, 3-6 yaş arası çocukların eğitimini sağlayan Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nun müdürü İzmit’in sevilen İlçe Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nun eşi Zeynep Emiroğlu oldu. Genel Koordinatör Beyhan Gürsoy ve anaokulu öğretmenleriyle tanışıp, önceki gün görevine başlayan Zeynep Emiroğlu, 18 yıldır sözleşmeli sınıf öğretmenliği yapıyordu. Balıkesir, Aydın, Nusaybin ve Sakarya’dan sonra 4 yıldır İzmit Yarbay Refik Cesur İlkokulu’nda görevli olan Zeynep Emiroğlu artık Ali Korkmaz’ın kurucusu olduğu Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları çatısı altında eğitim-öğretim camiasına hizmetlerine devam edecek. 
 
IMG-20180829-WA0009
 
ÇEVRESİNDE SEVİLEN, DENEYİMLİ İSİM
Çocuğun ilgi alanlarına uygun eğitim almasını amaçlayan, herhangi bir sınırlama koyulmadan yaratıcı fikirler üretebilmesini sağlayan Montessori Eğitim Sistemi’nin faydalarına inanarak görevi kabul ettiğini belirten Zeynep Emiroğlu, “Eşimin görevi gereği Türkiye’nin birçok şehrini gezdik. Gittiğimiz her yerde bulunduğumuz ilin sosyal hayatına katkı sağlamayı, geliştirmeyi amaçladık. Her zaman önce insan dedik. Bu doğrultuda Aydın’da bir çocuğun yetişmesinde uygulanması gerektiğine inandığım ve çok önemsediğim Montessori Eğitim Sistemi veren bir anaokulunun açılmasına vesile olmuştum. İzmit’te Bilgi Köprüsü çatısı altında yapılan çalışmaları ilgiyle ve takdirle takip ediyordum. Bu ailenin bir parçası olmam teklif edildiğinde tereddütsüz kabul ettim. Burada özgüveni yüksek, geleceğin başarılı çocuklarının yetişmesine katkıda bulunmaktan büyük keyif alacağım” dedi.
 
Zeynep Emiroğlu kimdir?
 
13.05.1970 Zonguldak-Çaycuma’da doğdu. Açıköğretim Fakültesi İltisadi ve İdari Bölümler’den 1992 yılında mezun oldu. Balıkesir Büyükfındık İlkokulu (2000-2004), Nusaybin Atatürk İlkokulu (2004-2007), Sakarya Kaynarca İlkokulu (2007-2011) ve Aydın Didim Atatürk İlkokulu’nda (2011-2014) görev yaptı. 2014’ten itibaren son 4 yıldır İzmit Yarbay Refik Cesur İlkokulu’nda görevli olan Sınıf Öğretmeni Zeynep Emiroğlu, 2 çocuk annesi. Emiroğlıu, bugüne kadar yurt içi ve dışında birçok sosyal proje ve kampanyanın başında bulunarak, dernek faaliyetlerinde gönüllü olarak aktif görevler aldı.
 
IMG-20180829-WA0006
Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem