18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Derinceli muhtar Mengünoğul, isyan etti

Derinceli muhtar Mengünoğul, isyan etti
Güncel Yazdır

Haber

Derince Fatih Sultan Mahallesi Çenedere Caddesi'nde 2 yıldır bitmeyen altyapı yol çalışmaları nedeniyle mahalle muhtarı Şenay Mengünoğul isyan etti. Fatih Sultan Mahalle Muhtarı Mengünoğul, yolda bir yıl önce serilen taşların olduğu gibi durduğunu belirterek, “Yolun hali utanç verici.” dedi

Derince Fatih Sultan Mahallesi Çenedere Caddesi'ndeki 2 yıldır süren altyapı yol çalışmaları mahalle halkını isyan ettirmişti. Yetkililerin mahalleye hiç uğramadığından ve ilgisizliğinden yakınan mahalle halkı artık isyan etme noktasına gelirken, gazetemize konuşan Derince Fatih Sultan Mahallesi Muhtarı Şenay Mengünoğul, “Daha bu sabah yine oraya gittim. Yolun hali gerçekten utanç verici. Yol medeniyettir. Böyle medeniyet mi olur” dedi.

 

GRİ AĞAÇLAR
Mahalleli, adeta sahipsiz ve atıl durumdaki cadde için bir an önce gerekli çalışmaların tamamlanmasını beklerken, mahalle muhtarı Şenay Mengünoğul da, yolun halinin içler acısını olduğunu söyledi. Bir yıl önce yola taş serildiğini söyleyen muhtar Mengünoğul, “Yolun yarısı bize, yarısı Sırrı Paşa Mahallesi’ne bağlı. Bir yıl önce nasılsa, yol hala aynı durumda. Yola giren araba toz toprak içinde kalıyor. Ağaçlar bile renk değiştirdi, griye döndü” dedi.

 

MECLİSE ÖNERGE

Yolun durumunu Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a soran CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, “Kapı pencere açamadıklarını ve toz dumana karıştıklarını belirten mahalleliler, çocuklarının da bu yüzden defalarca kez hasta olduğunu öne sürmüştür. İlgililerin mahalleye hiç uğramadığını ve şikâyetlerine cevap alamadıklarını iddia eden mahalle sakinlerinin sorunlarının ivedilikle çözülmesi gerekmektedir.” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem