18 Temmuz 2019 Perşembe

İyi insanlar platformu AHBAP

İyi insanlar platformu AHBAP
Güncel Yazdır

Haber

Sosyal sorumluluk projeleri ile kısa sürede halk tarafından kabul gören Ahbap'ta yer alabilmenin tek kriteri iyi insan olmak

Önceki yıl mayıs ayında sevilen sanatçı Haluk Levent'in sosyal medya hesabı üzerinden kurduğu ve İl Başkanlığını üstlendiği Ahbap, sosyal sorumluluk projeleri ile kısa sürede adından söz ettirirken halk tarafından da kabul gördü. Kısa sürede 54 ile yayılan Ahbap'ın bir durağı da Kocaeli. Tamamen gönüllülük esasına göre kurulan Ahbap'ın Kocaeli'deki şubesinde 13 kişilik yönetim kurulu ve yaklaşık 300 üyesi bulunuyor. Kocaeli Ahbap İl Başkanı Eda Aytaş ve yönetimi önceki gün gazetemize ziyarette bulundular. Gerçekleştirdikleri ve yapmayı planladıkları projelerini anlatan Kocaeli Ahbap sorumlularından Devrim Aşan, "İdeoloji farkı gözetmeksizin herkese açık bir platform, yer alabilmenin tek kriteri ise iyi insan olmak” dedi.

 

YARDIMLARIMIZLA O GÜVENİ SAĞLADIK

Gazetemize yaptıkları ziyarette konuşan Kocaeli Ahbap Sorumlusu Devrim Aşan, "Türkiye genelinde bir yılda dışarıdan destekleyenlerle birlikte 90 bin kişiye ulaştık. Kocaeli’de ise bir yılın içinde 300 civarında kişiye ulaştık. 2 yılda bir seçime gitmeyi düşünüyoruz. Türkiye genelinde 5 bin gönüllü üyeye sahibiz. Sosyal medya üzerinden ve yaptığımız projelerle farkındalık yaratarak üyelerimize ulaştık. Yaptığımız her şeyi sosyal medyada paylaşıyoruz. Hiç kimseden para talep etmiyoruz. Birinin bir şeye ihtiyacı varsa sponsorla ihtiyacı olanı buluşturuyoruz. Yaptığımız yardımlarla o güveni sağladık" dedi.

 

HİÇBİR AYRIŞTIRICI NOKTAMIZ YOK

Devamında Aşan, "Ahbap, ideoloji farkı gözetmeksizin herkese açık bir platform, yer alabilmenin tek kriteri ise iyi insan olmak. Üzerinden 1 yıl geçti bir anda çok fazla insan tarafından tanınmaya başladı. İnsanlar birbiriyle sohbet ederek de Ahbap’a ulaşıyorlar. Hiçbir ayrıştırıcı noktamız yok, Ahbap evrensellik ilkesi ile kuruldu. Ahbap’ta sadece önemli olan ‘iyi insan’ kriteri. Ahbap’a göre dil, din, ırk ayrımı yok. İdeoloji farkı gözetmeksin evrenselliği benimseyerek kurulmuş bir dernek” şeklinde konuştu.

 

AHŞAP PALETLERLE KÜTÜPHANE AÇIYORUZ

Yaptıkları projelerinden de bahseden Aşan, "Geçtiğimiz hafta 30 saat süren Kandıra Seyrek’te teknolojiden uzak bir kamp yaptık. Kamp oldukça verimli geçti. Kampta projelerimizi ortaya koyduk, keyifli bir kamptı. Bir de kütüphane projemiz var onu da gerçekleştireceğiz. Eskisine kafede geri dönüştürebilir malzemelerle, ahşap paletlerle bir kütüphane açıyoruz. Yakın zamanda basket potası formunda plastik şişe atarak mama verecek bir cihaz yapmayı düşünüyoruz. Bu projemizi belediye ile iş birliği halinde hayata geçirmeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

SANDIĞA GİDEMEYENİ SANDIĞA GÖTÜRDÜK

Daha sonra Aşan, “Mahallenizde herhangi bir yardıma muhtaç birileri varsa Ahbap bununla ilgileniyor. Bunun için en önemli kriter teyit etmiş olmak. Yardım isteyen biri olursa kendisine ulaşıp durumunu teyit ederek çalışıyoruz. Seçim zamanı sandığa gidemeyen engelli ve yaşlı vatandaşlarımızı sandığa götürdük. Fikirleri bizim için önemli değildi. Önemli olan oy kullanma haklarını kullanmış olmalarıydı" açıklamalarında bulundu. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem