18 Haziran 2019 Salı

Kaman, Akşener'in istifa talebini değerlendirdi

Kaman, Akşener'in istifa talebini değerlendirdi
Siyaset Yazdır

Haber

Genel Başkan Meral Akşener'in il başkanlarının istifa etmelerini istemesi üzerine dün Ankara'ya giden İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, "Genel Başkanımız yeniden aday ol derse olurum, bekle derse beklerim. Alınan karara saygı duyarız" dedi

Önceki gün Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında parti genel merkezinde toplantı düzenlendi. Toplantıda, partinin bütün il başkanlarının yönetimleriyle beraber istifa etmeleri yönünde karar alındı. Kararı Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın yazılı olarak il başkanlıklarına iletti. Yaşanan gelişme üzerine İl Başkanı Serdar Kaman da pazartesi günü Ankara'da Meral Akşener ile yapacağı görüşmeyi erkene aldı. Dün Ankara'ya giden İl Başkanı Kaman partideki gelişme üzerine gazetemize değerlendirmelerde bulundu.

 

KONGRELER SEÇİMDEN SONRA

İstifa talebini beklediklerini belirten Kaman, "Bildiğiniz gibi Olağanüstü Kurultayda Genel Merkez'de değişiklikler olmuştu. Şimdi illerde, daha sonra ilçelerde bekleniyor. İstifa talebi daha önce sözlü olarak iletilmişti ve bu talep şu anda sadece il başkanlarını kapsıyor. İlçe teşkilatlarında henüz bir değişiklik yok. Atamaların ardından yerel seçime odaklanacağız. Kongrelerimiz seçimlerden sonra yapılacak" dedi.

 

GENEL MERKEZİN TAKDİRİ

Devamında Kaman, pazartesi günü Genel Başkan Meral Akşener ile görüşmek için randevu aldığını ancak istifa talebi üzerine görüşmeyi erkene çektiğini ifade eden Kaman, "Şu anda Genel Merkez'deyim. Genel Başkanımıza 9 ayın tahlilini yapacağız. Çok tempolu bir süreçti bizim için. Yeniden aday ol derse olurum. Bekle derse de beklerim. Genel Merkezin takdiridir. Saygı duyarız" ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem