18 Temmuz 2019 Perşembe

Bilgi Küpü Koleji 3 Eylül’de ders başı yapacak

Bilgi Küpü Koleji 3 Eylül’de ders başı yapacak
Eğitim Yazdır

İlimizin köklü eğitim kurumlarından olan Bilgi Küpü Koleji bu yıl eğitim öğretim dönemine diğer okullardan farklı bir sisteme geçerek 2 hafta erken başlayacak

Bilindiği üzere okullar bu yıl 17 Eylül pazartesi günü başlayacak. Fakat eğitim konusunda farklılık ve yeniliklerin öncü kurumlarından olan Bilgi Küpü Koleji daha kaliteli bir eğitim hedefiyle uygulamaya başladığı dönem içi mola sistemiyle eğitim yılına 2 hafta erken başlıyor. Türkiye ‘de rüştünü ispatlamış belli başlı okulların uyguladığı bu eğitim modeli ile öğrenciler dönem içerisinde belirli zamanlarda birer haftalık mola dönemleri ile dinlenme fırsatı bulacaklar. Bu amaçla da seminer dönemine erken başlayan Bilgi Küpü öğretmen kadrosu yeni yıl hazırlıklarını en ince ayrıntısına kadar planlayarak öğrencilere kaliteli ve nitelikli bir eğitim vermeye hazırlanıyor.


Yeni dönem hazırlıkları

Bilgi Küpü koleji öğretmenleri seminer dönemini en iyi şekilde geçirerek yeni eğitim dönemine hazırlandılar. Hazırlıklar kapsamında yabancı dil zümresi, öğrencilerin tamamen yabancı dil konuşacakları English drama clup çalışmaları, yıl boyunca yapmayı planladıkları İngilizce, Almanca ve İspanyolca yarışmaları, konuşmayı ön plana çıkaracak etkinlikler gibi çalışmalar yaparken yetenek zümresi de öğrencilerin motor becerilerini geliştirici etkinlikler ve ders içi ders dışı olmak üzere bir sanat veya spor dalı ile ilgilenme felsefesini aşılayıcı çalışmalar yaptılar. Bunun yanı sıra İlkokul ve ortaokul branş öğretmenleri de panoların ve sınıfların süslenerek yeni eğitim dönemine hazır hale getirilmesi adına çalışmalarda bulundular.

31 Temmuzda başlayan seminer dönemini dolu dolu geçiren Bilgi Küpü öğretmenleri 3 temmuz itibari ile yeni döneme merhaba diyecekler.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem