22 Nisan 2019 Pazartesi
Sabitzade

Güvenlik güçleri Kaman'ın açıklamasına izin vermedi

Güvenlik güçleri Kaman'ın açıklamasına izin vermedi
Siyaset Yazdır

Haber

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, haftalık olağan toplantısını SEKA Kağıt Müzesi önünde yapmak isteyince güvenlik güçleri tarafından engellendi

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. Basın açıklaması için il binası yerine SEKA Kağıt Müzesi önünü tercih eden Kaman, izinsiz olduğu gerekçesiyle güvenlik güçleri tarafından engellendi. Kaman, İzmit Kaymakamlığı’ndan izin aldıklarını söyledi, ancak güvenlik güçleri müze önünde açıklama yapmanın yasak olduğunu belirterek açıklamaya izin vermedi. Açıklamasını müzeden uzaklaşarak yapan Kaman, “Basın toplantımızı SEKA Kâğıt Müzesi önünde yapmak istedik. Bunun sebebi devasa bir kurum olan SEKA Kâğıt Fabrikasının, selüloz fabrikalarının kapatılıp yerine müze yapılmış olması. Biliyorsunuz ki 16 yıldır iktidarın söylemleri, 'Ekonomi şaha kalkacak, kanatlanıyoruz, yükseliyoruz' ibareleri üzerinden istekleri, temennilerini bildirdiler. Biz de o yüzden SEKA'yı gündeme getirdik” dedi.

 

TÜRKİYE'Yİ DIŞA BAĞIMLI YAPTILAR

 Kaman, “SEKA Park’ın bahçelerine lale dikiyorsunuz. Sizin yaptığınız üretimle alakalı değil, üretimi durdurmak ve Türkiye’yi dışa bağımlı hale getirmektir. Türkiye kağıt ithalatına 3 milyar dolar para harcıyor. 1 ton kağıt 400 dolardan 800 dolara çıktı. Kitap kağıdı basamıyoruz; 7650 Euro’dan 900 Euro’ya çıktı. Türkiye kendi kitabını kendi gazetesini basacak durumdan aciz hale geldi. Bunun tek sebebi selüloz üretiminin durmasıdır. Türkiye’de selüloz üretimi halihazırda yapılmamaktadır. Selüloz hammaddesi yapılamamaktadır. Türkiye’deki çalışan fabrikalar müze haline getirilmiştir. Bugün burada iktidarın hatasını dile getirmek için toplanmış bulunmaktayız” şeklinde konuştu.

 

YERLİ ARABA DEDİK, BUGÜN YARIN DEDİNİZ

Devamında iktidara seslenen Kaman, “16 yıldır hep haklı gözüktünüz. Yatırım dedik, yol ve inşaat dediniz. Fabrika dedik, babalar gibi satarız dediniz. Eğitim dedik, 7 defa sistem değiştirdiniz. Sağlık dedik üniversite hastanesinde hacamat tedavisi başlattınız ama yerli imal edebileceğimiz ultrason cihazımız yok. Tarım dedik mercimek ithal eder hale geldik. Hayvancılık dedik domuz ve at eti ithal ediyoruz. Üniversitede kalite dedik lise ayarında üniversiteler yaptınız. Dünya sıralamasında ilk 100’de üniversitemiz yok. Teknolojiye yatırım dedik bilgisayardan çıktı alacak yazıcı makinamız yok. Ordu dedik dize getirdik dediniz. Ekonomi dedik 16 yıldır tekraren çok yakında şaha kalkacak dediniz. Yerli araba dedik bugün yarın olacak dediniz” ifadelerine yer verdi.

 

TEK YOL KALDI, BUNLAR DEĞİŞECEK

Son olarak Kaman, “FETÖ’cüler yanınızda dikkat edin dedik, önce o bir dini lider, vatansever dediniz daha sonra FETÖ’cü sizsiniz dediniz. Saray dedik lazım dediniz. Adalet dedik bir size işlemez hale geldi. Basın özgürlüğü dedik, medyayı toptan satın aldınız. Parlamenter sistem dedik, damadınız bakan oldu. Yüce Türk milletine söylüyorum. 16 yıldır yanlış işler yapılıyor dedik. Şimdi biz haklı çıktık ama Basra yandıktan sonra. Yok mu bunun bir çaresi, var. Para her zaman bulunur, fabrika her zaman kurulur. Vergi sistemi ise kolaylaşır, eğitim düzelir. Sistem değişir. Ancak bunların zihniyeti değişecek diye beklerseniz 16 yıldır değişmedi değişmez de. Tek yol kaldı; bunlar değişecek! Saygılarımla” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi