17 Temmuz 2019 Çarşamba

“Ey zavallı Selahattin efendi, sana da yazıklar olsun”

“Ey zavallı Selahattin efendi, sana da yazıklar olsun”
Siyaset Yazdır

Haber

İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Refik Tartar’ı görevden almasıyla ilgili konuya açıklık getiren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Tartar’ın yaptığı iş etik değil. Ey zavallı Selahattin Kaya, sana da yazıklar olsun. Ben de sizin Çayırova’da yaptığınız hırsızlıkları duyuracağım. Selahattin efendi, fazla zıplarsa ben onu zıplatmasını bilirim” dedi

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, yerel seçimler öncesinde Hasbihal Buluşmaları kapsamında bu hafta Kocaeli basınını ağırladı. Çayırova Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltılı programa belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri katılım sağladı. Toplantıda Başkan Demirci, belediyeden aldığı arsalardan dolayı görevden aldığı İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Refik Tartar’la ilgili çıkan haberlere tepki gösterdi. Ayrıca konuyu birkaç kez gündeme getiren CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya’ya da yüklendi.

 

TEKRAR GÜNDEME GETİRİLMESİ HOŞ DEĞİL

Öncelikle Başkan Demirci, son dönemde gündeme gelen İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Refik Tartar’ın belediyeden aldığı arsalardan dolayı görevden alınması ile ilgili çıkan haberlere yönelik açıklama yaptı. Demirci, “Seçime az bir süre kaldı. Ayrıca Hasbihal Buluşmalarımız nedeniyle de bir araya gelmek istedik. Tabi ki son birkaç aydır seçimin adetinden midir bilmiyorum. Alakasız konuların tekrar ısıtılıp gündeme getirilmesi yanlış. Ulusal basında da çıkan içinde bir şey olmayan, boş teneke konuların gündem gelmesinden hoşnut değiliz” dedi.

 

TARTAR’A ‘YAPTIĞIN ETİK DEĞİL’ DEDİK

Görevden aldığı İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Refik Tartar’la ilgili konuşan Demirci, “18 İmar Uygulaması yaptık. 20 senelik bir sorun. 6 bin tapu dağıttık. 6 bin kişi içinde 2 tane mahkeme oldu. Bu arkadaşlar da kaybedeceklerdir. Hukuki anlamda sorun yok. Refik beyle ilgili bir sorun oldu. Adamın birinden arsa almış, orada 15-20 parselde herkesin hissesi var. O da 40 dönüm yer almış. Aldığı yerler bizim dönemimizde değil. Sonuçta biz kendisini çağırdık. Uygulama yaptığımız bir yerden yer alman etik değil dedik. İçişleri Bakanlığına müracaat yaptık. 15 gün boyunca incelediler. Sonra rapor sundular” dedi.

 

CHP’Lİ KAYA’YA YÜKLENDİ

Demirci Refik Tartar’la ilgili çıkan haberlere yönelik ise, “Refik Tartar’ı görevden ben aldım kardeşim. Yaptığı iş etik değil. Kıyamet koparacak bir durum yok” dedi. Ardından CHP İlçe Başkanı Selahattin Kaya’ya yüklenen Demirci, “Sana da yazıklar olsun. Çayırova kaderini değiştirenler bu adamlardır. Ey zavallı Selahattin efendi, 200 dönüm arsayı kime vermişiz. Hepsinin belgesi var. Etik olarak siyaset yaparım. Geriye dönüp erkeklik yaptığın zaman altında kalırsın. Türkiye gündemine oturmuş mesele bu. Ben de sizin Çayırova’da yaptığınız hırsızlıkları duyuracağım. Ayıptır. Selahattin efendi, fazla zıplarsa ben onu zıplatmasını bilirim. Sokaklarda gezdirmem onları. CHP ve Saadet Partisi dahil, bizden birinin yapmadığı açıklamayı lütfen bize sorup da yayınlayın” ifadelerine yer verdi.

 

HİÇBİRİNE PABUÇ BIRAKMAYIZ

Çayırova’yı yaşanabilir bir kent yaptıklarını belirten Demirci, “Burayı yaşanabilir bir ilçe haline getirdik. Şevki Demirci’yi böyle yıpratmak mümkün değil. Hiçbirine pabuç bırakmayız” dedi. Refik beyi görevden çalıp çırptığı için değil, yaptığının etik olmaması nedeniyle görevden aldım” şeklinde konuştu.

 

KİMSEDE 25 KURUŞ BORCUMUZ YOK

Ardından projelerinden de söz eden Demirci, “Biz açılışlar tanıtımlar yapmadık. Yaptık kullandık. Bunlar kolay yatırımlar değildir. Kimseye de 25 kuruş borcumuz yok. Şu anda ciddi işlerimiz var. Çayırova’nın altyapısı üstyapısının yüzde 98’i bitmiştir. Kent Meydanı projesi sözümüz var” dedi. Ardından “Yerel seçimlerde tekrar aday olacak mısınız?” sorusuna ise, “Ona ben değil, teşkilatımız karar verecek” şeklinde yanıt verdi

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem