21 Temmuz 2019 Pazar

Sarıbay: Adaylarımızı ön seçimle belirleyeceğiz

Sarıbay: Adaylarımızı ön seçimle belirleyeceğiz
Siyaset Yazdır

Haber

Yerel seçim çalışmaları kapsamında adayları belirleme yöntemleri ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, "Bütün ilçelerde ön seçim yapacağız. Partilerimizden çıkacak ilk üç adayı kamuoyuna soracağız. Hedefimiz 13'te 13" dedi

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, yerel seçim çalışmaları ile ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulundu. Kurban Bayramı’nın ardından yerel seçim çalışmalarına yeniden hız vereceklerini belirten İl Başkanı Sarıbay, adayları nasıl belirleyeceklerini de açıkladı. Kim aday olursa olsun tüm adaylara eşit mesafede olduğunu belirten Sarıbay, "Partimizdeki 27 bin kayıtlı üyemiz benim gönlümdeki aday. Birini diğerine tercih etmem. Bütün ilçelerde ön seçim yapacağız. Partilerimizden çıkacak ilk üç adayı kamuoyuna soracağız” dedi.

 

ERKEN KURULTAYI RAFA KALDIRDIK

Açıklamasında Sarıbay, "Araya tatil girdi. Erken kurultay imza kampanyası başlatıldı. Ardından yine bayram girdi. Bir durgunluk var, ama önümüzdeki haftadan itibaren yerel seçimlerle ilgili ilçelerimizle koordineli bir şekilde çalışmalarımız başlayacak. Erken kurultayı da rafa kaldırdık. Artık partimiz yerel seçimlere yönelecek" dedi.

 

ADAYLARIMIZI KAMUOYU BELİRLEYECEK

Adayların hangi yöntemle belirleneceğini açıklayan Sarıbay, "Bütün ilçelerde ön seçim yapacağız. Partilerimizden çıkacak ilk üç adayı kamuoyuna soracağız. Adaylarımızı kamuoyu yoklamasına göre belirleyeceğiz. Komisyon merkezimiz, yerel yönetimleri izleme komisyonu raporları doğrultusunda çalışmalarımız, kampanyalar başlatılacak" dedi.

 

27 BİN ÜYEMİZ BENİM ADAYIM

SHP eski İl Başkanı Keramettin Gençtürk'ün Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığı hakkında da konuşan Sarıbay, "Keramettin Gençtürk partimize emek vermiş, partide kendini kanıtlamış bir büyüğümüz. Başka kim aday çıkar bilemiyorum tabi. Partimizdeki 27 bin kayıtlı üyemiz benim gönlümdeki aday. Birini diğerine tercih etmem. Başarılı il başkanı olarak anılmak istediğim için kim ön plana çıkarsa onu desteklerim. Hepsine aynı derecede yakınım, aynı derecede uzağım” şeklinde konuştu.

 

HEDEFİMİZ 13'TE 13

Derince'de adaylık için adı geçen Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe ile ilgili ise, "Sertif Gökçe’ye de diğer adaylar gibi bakıyorum. Kiminle daha çok oy alıp kazanacaksak ona da aynı şekilde bakıyorum" ifadesini kullandı. Kendisinin de adaylık düşünmediğini bir kez daha vurgulayan Sarıbay, "Önceden de açıklamıştım. Ben adaylık düşünmüyorum. İl başkanı olarak bir dahaki döneme kadar görevimi yürüteceğim. Yerel seçimlerde hedefimiz 13’te 13” şeklinde konuştu.

 

KANDIRA'YA ÖNCE KAYYUM, SONRA SEÇİM

Kandıra İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular ve yönetiminin istifasının ardından ilçeye kayyum yapacaklarını belirten Sarıbay, "Önce kayyum yapacağız. Sonra seçime gidecek. Eylül ayı içerisinde başkanımız belirlenecek" açıklamalarında bulundu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem