18 Temmuz 2019 Perşembe

Aydın Ünlü: Af Türkiye’yi rahatlatacak

Aydın Ünlü: Af Türkiye’yi rahatlatacak
Siyaset Yazdır

Haber

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü,MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız’ın kamuoyuna yansıyan af tasarısını açıklarken yanında olduğunu belirterek, “Kader mahkumlarına yönelik 8 maddelik af tasarısı Genel Başkanımızın talimatıyla hazırlandı ve bitti. Şimdi sıra meclise sunmaya geldi” dedi

MHP'nin bir süredir gündeme getirdği "kader mahkumları"nın affını öngören kanun teklifi hazırlıklarında son aşamaya gelindi. Taslak halindeki teklifin 8 maddeden oluştuğu öğrenilirken, affın kesinlikle FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleri ile çocuk istismarı ve kadın cinayetleri mahkumlarını kapsamayacağı bildirildi. Gazetemize konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, kamuoyuna yansıyan 8 maddelik tasarının doğru olduğunu ve tasarının meclisin açılmasıyla teklif olarak sunulacağını söyledi.

 

ÖNCEKİ AFLAR İNCELENDİ

Ünlü, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin genel çerçevesini çizdiği teklif üzerinde, MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız başkanlığındaki partinin hukukçularından oluşan heyetin, teklifin taslağını tamamladığını söyledi. Teklife ilişkin çalışmalarda toplumsal mutabakatın öncelendiğini söyleyen Ünlü, tasarı kapsamında Cumhuriyet tarihi boyunca çıkan afları hem içerik hem şekil hem de sonuçları yönünden detaylı incelediğini söyledi.

 

8 MADDEDEN OLUŞUYOR

Tasarının 220 bin kader mahkumunu ilgilendirdiğini belirten Ünlü, “Toplam 8 maddeden oluşacağı açıklanan teklifte, FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleri ile çocuk istismarı ve kadın cinayetleri mahkumları kapsam dışında tutuldu.” diye konuştu. “Fethi Başkan ayrı bir hassasiyet göstererek, suçu meslek edinmişleri, yani üç ada bir cezaevine girenleri de bu af kapsamı dışında tutan bir tasarı hazırladı” dedi. MHP, teklifi yeni yasama dönemi başladığında TBMM'ye sunmayı planlıyor.

 

TÜRKİYE’Yİ RAHATLATACAK
Çıkarılması planlanan af tasarısının içerik olarak Türkiye’yi rahatlatacağını söyleyen Ünlü, “Bu tasarı sosyololjik olarak ülkeyi rahatlatacak da bir proje. Burada söz konusu olan kader mahkumları. Cezaevinde yatmış bir il başkanı olarak gönül rahatlığıyla söylüyorum ki, kader mahkumlarına böyle bir af çıkarılmalı. İnanıyorum ki diğer siyasi partiler de bu tasarıya destek vererek, meclise geldiğinde af tasarısı meclisten geçecektir” dedi.

 

BAYRAMDA GÜNDEME GELMİŞTİ
Kulislere yansıyan bilgilere göre, af için çalışmalar yapan MHP’li heyet, bundan önce çıkarılan af kararlarını masaya yatırdı. Detaylı bir incelemeye tabi tutulan kararların ardından, meclis açılınca gündeme getirilecek olan af tasarısı da son şeklini almış olacak. Hatırlanacağı gibi MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı da, partisinin Konya’daki il binasında yapılan bayramlaşma töreni sırasında, af taslağının meclisin açılmasının ardından gündeme getirecekleri ilk vaatlerden biri olduğunu söylemişti. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem