16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

Geleneksel yağlı güreşler nefes kesti

Geleneksel yağlı güreşler nefes kesti
Güncel Yazdır

Gölcük Belediyesi tarafından organize edilen Büyük Yağlı Güreşleri müsabakaları sona erdi

14 ayrı kategoride yapılan ve 250 güreşçinin yer aldığı müsabakalar sonunda, Başpehlivanlık mücadelesini Gölcüklü Nedim Gürel’i mağlup eden 2015 ve 2018 Türkiye Kırkpınar Başpehlivanı Antalyalı Orhan Okulu kazandı.

 

İhsaniye Denizevler Sahili’nde gerçekleşen Gölcük Belediyesi Büyük Yağlı Güreşlere Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Sayıştay Onursal Daire Başkanı Nursen Yapıcı, Gölcük Belediye Başkan Vekili Levent Değirmenci, Güreş Ağası Mehmet Özbek, Gölcük Belediye Koordinatörü Nihat Abiş, İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Özdemir, AKP İlçe Başkanı İdris Alp, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakıroğlu, SP İlçe Başkanı Yaşar Yıldız, Çalı Güreş Ağası Kurbancı Ercan, Erzurum Karabucak Güreş Ağası Metin Özer, Mustafa Kemal Paşa Alibey güreş ağası Ozan İnci, Bursa Orhangazi güreş ağası Nizamettin Kaymak, Bursa Osmangazi güreş ağası Yunus Ağaoğlu, Çanakkale Çardak güreş ağası Ramazan Güven, Kastamonu Tosya güreş ağası Mehmet Coşkun, eski ve yeni antrenörler, dernek başkanları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

 

Gölcük Belediyesi Büyük Yağlı Güreşleri müsabakalarında dereceye giren pehlivanların madalya ve kupaları protokol tarafından verildi.

 

Gölcük Belediyesi Büyük Yağlı Güreşleri Sonuçları;

 

Baş:

1- Orhan Okulu

2- Nedim Gürel

3- İsmail Koç

3- Hüseyin Gümüşazan

 

Başaltı:

1- Yıldıray Akın

2- Mustafa Doğanözkaya

3- Hamza Özkaradeniz

3. Rıfat Poyraz

 

Büyük orta:

1- Hasan Kuru

2- Berat Pehlivanoğlu

3- Uğur Taşdan

3- Hüseyin Özdemir

 

K.Orta B.Boy

1- Ömer Şener

2- Seçkin Duman

3- Semih Yılmaz

3- Akın Yoz

 

K. Orta K.Boy

1- Engin San

2- Yılmaz Yıldız

3- Yasin Yüksel

3- Oğuzhan Özkan

 

Deste Büyük Boy

 

1- Hüseyin Soğukoğlu

2- Yunus Emre Akman

3- Mustafa Karagöz

3- Uğur Akbay

 

Deste Orta Boy

1- Serdar Yıldırım

2- İhsan Deniz

3- Murat Yazıcı

3- Enes Akçay

 

 

Deste Küçük Boy

1- Özgürcan Duman

2- Ensar Bıyık

3- Semih Çuroğlu

3- Furkan Oral

 

Ayak Boy

1- Melihhan Genç

2 –Ömer Faruk Cici

3- Ramazan Çelik

3- Enes Yiğit

 

Tozkoparan Boy

1- Semih Karagöz

2- Berk Avcı

3- Emre Yazıcı

3- Efe Sönmezgil

 

Teşvik 2 Boy

1-Aytuğ Uzulol

2-Hamza Özer

3- Ertuğrul Ay

3- Eren Akkurt

 

Teşvik 1 Boy

1- Aytuğ Azkama

2- Serkan Karakaş

3- Özgür Güreşen

3- Abdülbaki Yüksel

 

Minik. 2 Boy

1- Hüseyin Beyaz

2- Abdurrahman Mutlu

3- İbrahim Kahraman

3- Mert Reis

 

Minik. 1 Boy

1- Barış Kemal Yiğit

2- Yahya Aydın

3- Yunuz Boz

3- Can Sayım

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu