17 Temmuz 2019 Çarşamba

Karadeniz'den çok olumlu sinyaller

Karadeniz'den çok olumlu sinyaller
Güncel Yazdır

1 Eylül günü açılacak olan balık sezonu öncesinden Karadeniz'den çok olumlu sinyaller geliyor. Karadeniz'den, adeta palamut fışkırıyor

Denizlerde yasak 1 Eylül Cumartesi günü sona eriyor. Özellikle Karamürsel ve Kandıra'da balıkçılık yapan tekneler 31 Ağustos gecesi "Vira Bismillah" diyecek. Yeni balık sezonu öncesi denizden çok olumlu sinyaller geliyor. Karadeniz'den, adeta palamut fışkırıyor. Denizlerde çapariyle balık avı yasağı ise 15 Ağustos’ta sona ermişti. Kandıra sahillerinden Karadeniz’e tekneyle açılan balıkçılar ve amatörler, açık denizde çaparilerini adeta at çek yapıyorlar. Her seferinde çapariler Çingene Palamudu ile dolu olarak çekiliyor. Daha da irileştiği gözlenen palamut, yeni balık sezonunun çok iyi geçeceğinin de en önemli işareti. Kandıra'nın tanınmış simalarından Tuhan Kerpeli, sosyal medya hesabından ses getiren bir paylaşımda bulundu. Kerpeli, küçük bir tekneyle açıldığı Karadeniz’de çaparisiyle yüzlerce palamut yakalamayı başardı. Bu rakam, son yılların rekoru olarak kayıtlara geçti. Tuhan Kerpeli, tuttuğu balıkları birlikte yemek için tüm dostlarını Kandıra’ya beklediğini söyledi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem