19 Temmuz 2019 Cuma

Emniyetten yabancılara yönelik huzur uygulaması

Emniyetten yabancılara yönelik huzur uygulaması
Asayiş Yazdır

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde, 10 Ağustos günü ülke genelinde yabancı şahıslara yönelik huzur uygulamasında 95’i yabancı uyruklu olmak üzere 970 şahsa kimlik kontrolü yapıldı, 5 şahıs yakalandı

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde, 10 Ağustos günü ülke genelinde 12:30 ile 14:40 arası ve  18:00 ile 20:00 arası  yabancı şahıslara yönelik  huzur uygulaması gerçekleştirildi.  Kocaeli’nde uygulamaya Emniyet Müdürlüğü, Belediye Görevlileri ve ile Göç İdaresinden personellerin katılımı ile 123 ekipte 485 personel katıldı.

 

970 ŞAHISTAN 5'İ YAKALANDI

Ülkemizde yasal olarak misafir edilen ya da illegal yollar ile giriş yapan başta Suriye uyruklu şahısların çalıştıkları ve ikamet ettikleri yerde huzur ve güven ortamının sağlanması, yasa dışı yollar ile ülkeye girenlerin tespiti amacıyla yapılan çalışma kapsamında 95’i yabancı uyruklu olmak üzere 970 şahsa kimlik kontrolü yapıldı. 25 umuma açık yer denetlendi. Kontrol edilen şahıslardan değişik suçlardan aranmakta oldukları belirlenen 5 kişi yakalandı.

 

PARA CEZASI UYGULANDI

Ayrıca Derince ilçesinde ikiz plaka kullandığı belirlenen bir araç sahibine 6 bin 994 lira para cezası, ehliyetsiz  araç kullanan bir sürücüye 4 bin 36 lira para cezası, Körfez ilçesinde abart egzoz taktıran bir kişiye 235 lira para cezası uygulandı. Başiskele, Derince ve Çayırova’da  dilencilik yaptıkları tespit edilen 6 Türk vatandaşına  744 lira para cezası  yazıldı. Ayrıca İzmit İlçesinde  başkalarını rahatsız ettikleri belirlenen 2 şahısa  toplam 992 lira para cezası uygulandı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem