24 Mart 2019 Pazar
Birol Aydın
Sibel Gönül

Kırmızı otomobil gösterim hakkı kazandı

Kırmızı otomobil gösterim hakkı kazandı
Kültür-Sanat Yazdır

Filmadamlar ve Tafokare yapım tarafından hazırlanan Kırmızı Otomobil adlı kısa film, İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali’nde onlarca film arasında seçilerek gösterim hakkı kazandı

Gazetemiz yazarı İlimizde uzun yıllar radyo kariyeriyle başlayıp gazete ve televizyonda kendini kanıtlamış yonetmen İlker keleş son olarak kurduğu filmadamlar tv ile çektiği birbirinden dikkat çekici sosyal sorumluluk projeleri ile zirve yolunda emin adımlarla ilerliyor.

İzmit Belediyesi, Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği ve 41 Burda AVM işbirliği ile dünyada ilk kez deprem temalı kısa film yarışması ilimizde olacak. 
Son hazırlıkların sürdüğü festival 15-17 Ağustos'ta İzmit'te düzenlenecek.

 

FİLM GÖSTERİMİ 15 -16 AĞUSTOS’TA
14-24 yaş genç yönetmenler kategorisine 8 Deprem temalı kısa film, yaş sınırı olmayan kategorilerde 18 Animasyon, 32 Belgesel, 71 Kurmaca, 5 Deneysel ve 1 Müzik Videosu bulunuyor. Festivale İzmit'i anlatan 2 görsel film ile katılan Filmadamlar TV ve Tafokare yapım, İlker Keleş’in yönettiği Suat Taylan’ın görüntü yönetmeni olduğu Kırmızı Otomobil adlı kısa film ile finale kalmayı başarmıştı. Onlarca film arasından seçilen Kırmızı Otomobil 15 Ağustos tarihinde 17.00 ile 18.00 saatleri arasında 41 Burda AVM’de gösterimde olacak.

Ödül töreni cephanelik'te
17 Ağustos deprem anma ve fedakarlık müzesinde saat 19:00 başlayacak ödül törenine devlet protokolü'nun dışında seçkin konuklar ve kısa film severler katılacak.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi