23 Şubat 2019 Cumartesi
İbrahim Bıyıklı

Gölcük'teki maden ocağının ruhsatı iptal

Gölcük'teki maden ocağının ruhsatı iptal
Güncel Yazdır

Kocaeli Valiliği tarafından Gölcük Halıdere'de AS Elmaslar A.Ş.'ye ait olan kumtaşı maden ocağının ruhsatı iptal edilerek faaliyetleri resmen durduruldu

Gölcük Halıdere'de AS Elmaslar A.Ş.'ye ait olan sicil: 82061 sayılı II (a) grubu kumtaşı maden işletme ruhsat sahasında teknik personellerince yapılan incelemeler sonucunda heyelan tehlikesinin bulunduğu tespit edilmiş ve Kocaeli Valiliği tarafından 16.02.2018 tarihi itibariyle sadece stoktaki malzemenin tahliyesine izin verilerek, üretim faaliyetleri durdurulmuştu.

 

FAALİYETLERİ DURDURULDU

Söz konusu maden ocağı ile ilgili Valilik'ten yeni bir açıklama geldi. Açıklamada, "3213 sayılı Maden Kanununun 7. Maddesi gereğince Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 30.07.2018 tarihi itibariyle 82061 sicil sayılı II (a) grubu maden (kumtaşı) işletmesinin ruhsatı iptal edilerek, karar 08.08.2018 tarihinde Valiliğimize bildirilmiştir. Kararın gereğinin yapılması ve söz konusu sahada maden üretim faaliyetlerinin durdurulması için 09.08.2018 tarihinde Gölcük Kaymakamlığına talimat verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadeleri yer aldı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi