23 Şubat 2019 Cumartesi
İbrahim Bıyıklı

Eyisabuncular: Tabanı dinleyerek istifa ettik

Eyisabuncular: Tabanı dinleyerek istifa ettik
Siyaset Yazdır

Haber

CHP Kandıra İlçe Yönetimi ile birlikte istifa kararı aldıklarını duyuran Kandıra İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular, gazetemize yaptığı açıklamasında "Değişime imza verdik. Yıllardır değişmeyen yapı, adamcılık anlayışı, hobi için siyaset yapanlar halkla inemeyenlerden dolayı istifamızı sunduk. Kandıra’daki tabanın sesi de istifa edilmesinden yanaydı" dedi

CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istifa ettiklerini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Kandıra İlçe Örgütü'nde yaşanan istifalar partide şok etkisi yarattı. Gazetemize konuşan Başkan Eyisabuncular, istifalarını seçimlerdeki başarısızlık ve partideki mevcut kadroların değişmemesi nedeniyle ettiklerini belirtti.

 

PAYLAŞIM

 

SARIBAY TEPKİ GÖSTERDİ

Gazetemize konuşan CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular, istifasını İl Başkanı Cengiz Sarıbay'a sunduğunu ve Sarıbay'ın da kendilerine önceden haber vermemeleri noktasında sitem ettiğini belirtti. Devamında Eyisabuncular, "Yönetim kurulumuz ile birlikte 8 Ağustos'ta toplandık ve seçim sonuçları ile ilgili değerlendirme yaptık. Bu değerlendirmelere göre yurt genelindeki başarısızlık yadsınamaz boyutta. Kocaeli ve ilçelerdeki başarısızlık açık ve net. Kandıra ilçe örgütü seçimlerde başarısız olmuştur. Hoşa gitmeyen sonuçların bedelini yönetime yıkmak, elini taşın altına koymayıp sorumluluktan kaçanların kolaycılık söylemidir. Başarısızlığı başka partilerin oy kaybıyla kıyaslamak, geçici bahaneler bulup hiçbir şey olmamış gibi sabitliğe devam etmek zaman kaybı ve basiretsizliktir" dedi.

 

GİDEREK KAOS ORTAMI OLUŞTU

Parti kadrolarında büyük bir değişimin olması gerektiğini vurgulayan Eyisabuncular, "Kişiler üzerinden değil ama örgütlerin genel yapısının yeni yüzlere açılması noktasındayız. Değişime imza verdik ama bu tamamen olağanüstü kurultay içindi. Yıllardır değişmeyen yapı, adamcılık anlayışı, hobi için siyaset yapanlar halkla inemeyenlerden dolayı istifamızı sunduk. Kandıra’daki tabanın sesi de istifa edilmesinden yanaydı. Giderek bin kaos ortamı oluştu. Biz başarısız olduk. Milletvekilliği seçimlerinde 7 bin 100 olan oy, 5 bin 700’e düşmüşse demek ki burada bir problem var. Benim bu kadroyla başarısız olduğumu bile bile bu koltukta oturmam neyi değiştirir, kimse yarar sağlar? Zaman içinde parsellenmemiş yerler var. Şu bölge Eyisabuncular'ın, bu bölge şu kişilerin gibi... Benim de payım vardır yönetimin de. O yüzden istifa etme kararı aldık" ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi