16 Temmuz 2019 Salı

Kocaeli yine farkını gösterecektir

Kocaeli yine farkını gösterecektir
Siyaset Yazdır

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday olmayacağını belirterek, “İlçe başkanlarımızla ilgili adaylık düşünen olacaktır ama kararı genel merkezimiz veriyor” dedi

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy Kocaeli Gebze’de açılan ilk Millet Bahçesi’nde ülke ve kent gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Eryarsoy’un açıklamasına Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür ve Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut katılım sağladı.

YOLUMUZDAN DÖNMEYECEĞİZ

18 Ağustos’ta genel merkezimizin olağan kongresini yapacaklarını ifade eden Eryarsoy, “Kocaeli olarak yine farkını gösterecektir. Ülkemiz büyüdükçe oynanan oyunlar artmaktadır. Bir ekonomik savaşla karşı karşıyayız. Biz bu savaştan galip çıkacağız. 16 yıldır Büyük Türkiye’yi inşa etme gayreti içindeyiz. Eğer bugün içeriden ve dışarıdan saldırılara maruz kalıyorsak davamızdan vazgeçmiyor oluşumuzdur. Bütün tehditlere inat yolumuzdan dönmeyeceğiz” dedi.

 

HAYIRLI OLSUN

100 günlük eylem planının hayırlı olmasını dileyen Eryarsoy, “Önümüzdeki yerel seçimlere odaklanmamız ve çalışmamız gerekiyor. Bizim öncelikli hedefimiz tekrar 13’te 13 yapmak. Donanma davasını dün teşkilatımızla birlikte takip ettik. Her ne kadar yalanlara sığınsalar da bu hainler mahkemelerde en ağır bedelleri ödeyeceklerdir. Biz de bu süreçte hukuk içerisinde adaletin tecellisini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

894 PROJE TAMAMLANDI

Büyükşehir belediyesinin 2014-2018 arasında 894 proje tamamlandığını sözlerine ekleyen Eryarsoy, “Yapımı devam eden de 21 proje var. Kocaeli genelinde 3.6 milyar TL’lik yatırım devam ediyor. Gebze metromuzun maliyeti de yer alıyor bunun içerisinde. Gebze bölgemizde sağlık yatırımlarından, Gebze Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Dicle Aile Sağlık Merkezi, Yenikent Sağlıklı Hayat Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu 34 dönümlük arazi içerisinde yapılacak” diye konuştu.

 

İLKE İMZA ATTIK

Şehit Mehmet Kartal Sağlık Merkezi’nin de ihalesinin de yapıldığını ifade eden Eryarsoy, “Çayırova 200 yataklı Devlet Hastanesi de Sağlık Bakanlığı tarafından ihaleye çıkacak. Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bayramoğlu Aile Sağlık Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi birlikte yapılacak. 6 bin metrekare dönüm üzerinde inşa edilecek. Darıca Kolektör hattı da tamamlandı ve artık bu bölgede bir damla arttırılmış su katılmıyor. Türkiye’de bir ilke imza attık ve atık sularımızı yüzde yüz arttırılıyor” dedi.

 

GENEL MERKEZ KARAR VERİYOR

Yerel seçimlerde belediye başkanlığına adaylığı üzerine sorulan soruyu yanıtlayan Eryarsoy, “Ben daha 15 gün önce il başkanlığın asaleten atandım ve benim yerel seçimlerle ilgili bir adaylığım söz konusu değil. İlçe başkanlarımızla ilgili adaylık düşünen olacaktır ama kararı genel merkezimiz veriyor. Gebze bölgesindeki projelerin geç tamamlanması ilişkin de konuşan Eryarsoy, “Bu sıkıntıların hiçbirinin ilçemizde yaşanmasını istemiyoruz. Bundan sonra bu tarz sıkıntıların yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız. Müteahhitlerimizi seçerken daha dikkatli olacağız” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem