16 Temmuz 2019 Salı

Bilgi Köprüsü’nde Yaz Okulu dolu dolu geçiyor

Bilgi Köprüsü’nde Yaz Okulu dolu dolu geçiyor
Eğitim Yazdır

Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nda yaz okulu dolu dolu geçiyor. Her günü birbirinden renkli ve öğretici etkinliklerin yer aldığı yaz okulunda çocuklar doyasıya eğlenme fırsatı buluyor

İzmit Yenişehir Mahallesi Konak Sokak’ta bulunan, çift yabancı dil eğitimli Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nda normal eğitim döneminde olduğu gibi yaz okulları da dolu dolu geçiyor. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Haziran ayının ortasında başlayan yaz okuluna kayıt olan öğrenciler unutulmaz anlar yaşıyarak, bol bol hatıra biriktirme fırsatı da buluyor. Her günü birbirinden renkli ve öğretici etkinliklerle dolu olan yaz okulu öğrencileri, Temmuz ayında öğretmenler Nuran Uğur, Aysun İmre, Elif Zor, Sibel Minas, Selin Bekil ve Bihter Deniz eşliğinde gerçekleşen etkinliklerde yüzme ve binicilik dersi alıp, doğa yürüyüşleri yaptı. Okul içinde gerçekleşen etkinliklerde ise mantı açıldı, pasta yapıldı. Çocuklar su dolu bardaklarda pinpon toplarını üfleyerek sektirip nefeslerini güçlendirirken, bardak dizme, gözlük yapma, çatal baskısı çıkarma, boyama gibi etkinliklerle yeteneklerini geliştirdi.


YAZ OKULUNUN FAYDALARI
Dans gösterilerinin yanı sıra okul bahçesindeki su tabancalı birbirini ıslatma yarışmalarında çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. İzmit’tin sıcak yaz günlerini eğlenerek yaz okulunda geçiren çocukları Ağustos ayında da sürpriz etkinlikler beklediği öğrenildi. Yaz okullarının çocuğun sadece tatil eğlencesi ve heyecanlı tecrübeler yaşamasını değil; aynı zamanda sosyal, duygusal ve yeteneksel gelişimlerine katkıda bulunduğu da belirtildi. Yaz Okulları çocukların aynı ortamda yaşayarak birbirlerine destek olma ve arkadaşlık kavramının önemini anlamasına, sorumluluk duygusunun artmasına ve özellikle doğayla iç içe yapılan aktivitelerle çocuklarda tabiat sevgisinin artmasına yardımcı olduğu kaydedildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem