21 Temmuz 2019 Pazar

Ceza Yağdı

Ceza Yağdı
Güncel Yazdır

Kocaeli’de rezidans, apart daire ve stüdyo evler şeklinde bazı evlerin otel gibi kullanılmasına yönelik düzenlenen operasyonda, kimlik bildirimi yapmayan 3 işletmeye toplamda 29 bin 712 TL para cezası uygulandı

Ülke genelinde rezidans, apart daire ve stüdyo evler şeklindeki evlerin otel gibi kullanılmaya başlanmasının ardından, emniyet ekipleri, olası asayiş ve terör olaylarının önüne geçmek ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele kapsamında çalışma başlattı. Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde değişik zamanlarda periyodik olarak düzenlenen “Günübirlik Kiralanan Evler” uygulamasının bir yenisi Kocaeli’nde 4 Ağustos 08:00 ile 5 Ağustos Sabah 08:00 arasında gerçekleştirildi. Kocaeli’nde 275 personelden oluşan 65 ekip tarafından gerçekleştirilen uygulamada 29 işletmeye ait 89 ev kontrol edildi.  Evlerde kalan 114 şahısa kimlik kontrolü yapıldı. Uygulamada İzmit’te 1 günübirlik evde konaklayan şahıslara ait kimlik bilgi girişi yapmayan işletmeye 5 bin 942 TL para cezası uygulandı. Ayrıca Kimlik Bildirim Sistemi Projesine dahil olmadığı belirlenen Kartepe ilçesinde 1, Darıca ilçesinde 1 olmak üzere toplam 2 işletmeye 23 bin 770 TL para cezası uygulandı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem