16 Temmuz 2019 Salı

İZMİT KÖRFEZİNE YENİ LİMAN!

İZMİT KÖRFEZİNE YENİ LİMAN!
Ekonomi Yazdır

Yıldız Entegre'nin Başiskele Yeniköy’de yapmayı planladığı liman projesi bakanlıkça onaylandı. Proje, Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından bir ay süreliğine askıya çıkarıldı

Yıldız Entegre fabrikasının uzun zamandır Körfez’e yapmayı planladığı liman projesinde yeni bir gelişme oldu. Uygulama planları, Çevre Bakanlığı’nca onaylanan liman projesi için ‘Uygulama İmar Planları ve Plan Açıklama Raporları’, Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce bir ay süreliğine askıya çıkarıldı. Bir ay süresince askıda kalacak olan projeye herhangi bir itiraz yapılmazsa ÇED süreci başlayacak. Yıldız Yatırım Holding’in Başiskele Yeniköy’de Hayat Kimya Fabrikası’nın yanında yapmayı düşündüğü limanın 2.5 milyon TEU elleçleme kapasitesinde olacağı iddia edildi.

 

BİR LİMANLARI DAHA VAR

Yıldız Entegre’nin Körfez’de İGSAŞ fabrikası içinde kendisine ait bir limanı daha bulunuyor. Eski yıllarda Körfez’ye yeni limanlar yapılması gündeme gelmiş ve dönemin valisi Ercan Topaca buna karşı çıkmıştı. Topaca, Körfez’de irili ufaklı 40 liman bulunduğunu, bu limanların revize edilmesiyle yeni limanlara ihtiyaç kalmayacağını belirtmişti.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem