20 Kasım 2018 Salı

HASANEYN KÖYÜNDE KARANTİNA KALKIYOR

HASANEYN KÖYÜNDE KARANTİNA KALKIYOR
Sağlık Yazdır

Hasaneyn köyünde 7 Temmuzda şarbon hastalığı nedeni ile başlatılan karantina 2 Ağustos’da kaldırılacak. Kasap ve markete satıldığı iddia edilen etlerin tahlil sonucunda şarbon virüsüne rastlanmadığı belirtildi

Köyde yaşayan H. A.’da çıkan şarbon virisü sonrası köy karantina altına alınmış İlçe Sağlık ekipleri tarafından vatandaşlar tahlil için hastaneye yönlendirilmişti. Köydeki ve çevre 5 köyde bulunan hayvanlara da aşılama işlemleri yapıldı. Yapılan tahlil sonucu 1 hayvanda şarbon virüsüne rastlandı. Diğer hayvanlar temiz çıktı. 

 

KASAP VE MARKETE SATILAN ET TEMİZ ÇIKTI
Köyde yaşayan bir kişi hasta olan bir hayvanını keserek yakın akrabalarına sattığı iddia edildi. Diğer hayvanını ise ilçemizde bir kasap ile Markete saattı. Olayın duyulması üzerine Yetkililer harekete geçti. Yapılan tahlil sonrası kasap ve markete satılan etlerde şarbon virüsüne rastlanmadı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM murat yıldız aday adayı konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu