18 Temmuz 2019 Perşembe

Kırmızı Otomobil finalde

Kırmızı Otomobil finalde
Kültür-Sanat Yazdır

Filmadamlar TV ve Tafokare yapım tarafından hazırlanan Kırmızı Otomobil adlı kısa film, İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali’nde finale kaldı

İzmit Belediyesi, Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği ve 41 Burda işbirliği ile dünyada ilk kez deprem temalı kısa film yarışması ilimizde olacak. Son hazırlıkların sürdüğü festival 15-18 Ağustos'ta İzmit'te düzenlenecek. Festivalin uluslararası jüri üyeliklerini İsviçre'den Roger Worrod, İtalya'dan Elena Romanato, Romanya'dan Ovidiu Dumitrana yaparken Türkiye'den oyuncu Engin Benli, AND başkanı Akın Ülkü Sevinç, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Akgün Yıldız ve Şaban Yazıcı üstleniyor. 

 

135 FİLM BAŞVURDU

5 kıtadan, 32 farklı ülkeden, 23 dilde toplam 135 film başvurdu. 14-24 yaş genç yönetmenler kategorisine 8 Deprem temalı kısa film, yaş sınırı olmayan kategorilerde 18 Animasyon, 32 Belgesel, 71 Kurmaca, 5 Deneysel ve 1 Müzik Videosu bulunuyor. Festivale İzmit'i anlatan 2 görsel film ile katılan Filmadamlar TV ve Tafokare yapım, İlker Keleş’in yönettiği Suat Taylan’ın görüntü yönetmeni olduğu Kırmızı Otomobil adlı kısa film ile finale kalmayı başardı. Festival finali 17 Ağustos gecesi Cephanelik’te bulunan Deprem Müzesi’nde gerçekleşecek.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem