16 Temmuz 2019 Salı

Memurluk için ter dökecekler

Memurluk için ter dökecekler
Eğitim Yazdır

Bu hafta sonu Kocaeli'de gerçekleştirilecek Dikey Geçiş Sınavı ve Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda toplam 38 bin 809 kişi ter dökecek

Bu hafta sonu yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ve (Lisans) Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili olarak ÖSYM Kocaeli Sınav Koordinasyon Kurulunca bir dizi önlem alındı. 21 Temmuz Cumartesi günü saat 10.15’te yapılacak olan DGS’de Kocaeli’den 9 bin 68 aday 150 dakika boyunca ter dökecek.22 Temmuz Pazar günü KPSS ise iki ayrı oturumda yapılacak. Sabahki oturum 10.15’te, öğleden sonraki oturum ise 14.45’de gerçekleştirilecek. Kocaeli’de KPSS’ye ise toplam 29 bin 741 kişi girecek. DGS ilimizde 30 ayrı okulda, KPSS ise il genelinde toplam 115 okulda gerçekleştirilecek. Her iki sınavda toplam 3 bin 708 kişi ise görevli olacak.

 

BİNLERCE KİŞİ TER DÖKECEK
Sınava girecek tüm öğrenciler emniyet görevlileri tarafından aranacak; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, metal içerikli eşyalar, ulaşım ve banka kartları, cep bilgisayarı, hesap makinesi, kalem, silgi, kesici ve delici aletle okula gelecekler ise sınava alınmayacakları duyuruldu. Sınava girecek adayların sınava giriş belgesi, nüfus cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı/Geçici Kimlik Belgesi/Kimlik Kartı Talep Belgesi veya süresi geçerli pasaportu/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı/Pembe-Mavi Kart ile alınacaklarının altı çizildi. Kaynak: Kocaeli’de binlerce kişi memurluk için ter dökecek.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem