20 Şubat 2019 Çarşamba
global gayrimenkul

“Benim için ölüm kalım meselesi değil”

“Benim için ölüm kalım meselesi değil”
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy il başkanı olarak atanıp atanmayacağına dair soruya, “Benim düşüncem görev verilirse devam etmektir. Ama şahsım için il başkanlığı ölüm kalım meselesi değil. Başka bir arkadaşımız da uygun görülürse ona hayırlı olsun deriz” diye yanıt verdi

AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy gazetemize özel açıklamalarda bulundu.  AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy ilk olarak il başkanları toplantısına dair yaptığı değerlendirmede, “İl başkanları toplantımızı yapacağız ama onu nasıl yapacağımızı tam istişare edemedik. Onu Aydın başkanla, Serhat başkanla bir istişare edeceğiz.  Ona bir format yenileyecek miyiz? Eski formatla mı devam edeceğiz? Bunları konuşacağız. Koşuşturmadan fırsat olmadı” diye konuştu.

 

“GÖREV VERİLİRSE DEVAM EDERİZ”

İl başkanı olarak atanmayı bekleyip beklemediğini sorduğumuz Eryarsoy, “Atamayı genel merkezimiz yapacak. Cumhurbaşkanımızın onayından çıkacak. Yoğun bir seçim dönemi geçirdik. Cumhurbaşkanımız daha koltuğuna oturamadı. Koltuğuna oturup da sıra teşkilat çalışmalarına gelirse değerlendirecektir. Çok uzun süreceğini zannetmiyorum. Pazar gününe kadar bir netice  bekliyorum. Benim düşüncem görev verilirse devam etmektir. Ama şahsım için il başkanlığı ölüm kalım meselesi değil. Görev verilirse en güzel şekilde yapmaya çalışırız. Başka bir arkadaşımız da uygun görülürse ona hayırlı olsun deriz” diye konuştu.

 

“KIRGINLIK DEĞİL AMA ÜZÜNTÜ OLUŞTU”

Kocaeli’den bakan olarak kimseye yeni kabinede görev verilmemesine yönelik yorumlarda bulunan AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy bu durumun partilerde bir kırgınlık hissi yaratıp yaratmadığıyla ilgili soruya, “Kırgınlık demeyelim ama bir üzüntü oluşturdu tabi ki. Ama bu gayet normal. 16 yıldır Kocaeli bakansız olmadı. Yeri geldi iki tane bakanımız oldu. Ama  24 Haziran’da yeni bir sisteme geçildi.  Bu sistemde bakanlığın çoğu parlamento dışından. İlk defe böyle bir kabine oluştu. Bu kabineyi kıyaslayacağımız bir veri yok elimizde. Yeni bir heyecan var. Kocaeli’den bir büyüğümüzün kabinede olması bizleri sevindirirdi ama bu Kocaeli olmaması da siyaseten her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Siyasette sadece bakanlık olarak hizmet edilmiyor. Hizmetin farklı kademeleri de var. Cumhurbaşkanımız Kocaeli’yi bilen, tanıyan birisi. Kocaeli’ye hak ettiği  değeri her zaman vermiştir” dedi.

 

“YEREL SEÇİM HAZIRLIKLARINA BAŞLADIK”

Teşkilat çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Eryarsoy sözlerini, “Şu an teşkilat 2019 Mart’ında yapılacak yerel seçimlere odaklanmış durumda. Seçimlerin altyapısı yapılıyor. Yoğun bir seçim dönemini atlattık. Şu an bir dinlenme dönemindeyiz ama bir yandan da il başkanlığımızla, ilçe başkanlıklarımızla yerel seçim hazırlıklarına başladık” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi