20 Şubat 2019 Çarşamba
global gayrimenkul

Küçükkaya: Sarıbay delegeler üzerinde baskı oluşturuyor

Küçükkaya: Sarıbay delegeler üzerinde baskı oluşturuyor
Siyaset Yazdır

Haber

Olağanüstü kurultay için imza kampanyası başlatan isimlerden CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, "İl Başkanımız delegeler üzerinde baskı oluşturmuyorum dese de tek tek arayarak böyle bir baskı oluşturuyor. Bu demokratik bir taleptir. İmza sayısını bugün yarın açıklayacağız" dedi

24 Haziran seçimleri sonrası CHP'de olağanüstü kurultay sesleri yükselmeye başladı. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin olağanüstü kurultay için “Kılıçdaroğlu hayır derse, örgütün kendisi çözecektir bu işi" sözlerinin üzerine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na muhalif isimler kurultay için imza kampanyası başlattı. CHP Kocaeli'deki muhalif isimler de İl Başkanı Cengiz Sarıbay ile görüşmüş ancak Sarıbay, yerel seçimler öncesi kampanyayı tasvip etmediğini belirtmişti. İnce'yi destekleyenlerden İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ise, gazetemize yaptığı açıklamasında "İl Başkanımız, delegeleri arayarak baskı oluşturuyor. Bu demokratik bir taleptir" dedi. 

 

SARIBAY TASVİP ETMİYOR

Önceki akşam Küçükkaya'nın içinde bulunduğu muhalif isimler, İl Başkanı Cengiz Sarıbay ile İzmit'te bir restoranda toplantı düzenlemişti. Toplantıda İl Başkanı Sarıbay ise, önümüzde yerel seçimlerin olduğunu, 3-4 ay sonra yapılmasının beklendiğini belirtmiş ve bu yüzden imza kampanyasını doğru bulmadığını ifadelerinde kullanmıştı.

 

DELEGELER ÜZERİNDE BASKI OLUŞTURUYOR

Gazetemize konuşan İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ise, "Şu ana kadar toplanan imza sayısını bugün yarın açıklayacağız. Bugün Muharrem İnce'nin açıklaması olacak, onu bekliyoruz. Pazartesi günü imzalar toplanacak. İl Başkanımızla görüştük. Öncelikle yerel seçimleri değerlendirelim dedi. 22 delegemiz var. Delegelere baskı uygulamadığını söylüyor ama tek tek arayarak baskı oluşturuyor" dedi. Devamında bunun bir demokratik talep olduğunu belirten Küçükkaya, "İmza toplandığı zaman sayıdan da anlaşılacak. Çoğunluğunun değişimi istediğini göreceksiniz" ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi