19 Şubat 2019 Salı
global gayrimenkul

Gebze satılık daire ilanlarında büyük artış gösteriyor

Gebze satılık daire ilanlarında büyük artış gösteriyor
Güncel Yazdır

Marmara Bölgesi’nde yer alan ve Kocaeli ilinin bir ilçesi olan Gebze, sanayi ve ticaret merkezlerinden biridir

584 km2 alanda sahip ilçe, Marmara’nın en önemli sanayi ilçesidir. Kent yaşamı, coğrafi özellikleri, konum ve ticari faaliyetleri ile bölgenin, en popüler ve değerli ilçelerinden biridir.

Gebze satılık daire fiyatları özellikle 2018 yılında artış gösteren değerler arasında yer alıyor. Satılık ve kiralık konut fiyatlarındaki oranlar, bölgede en çok değerlenen semtler hakkında tüm detaylar, haberimizde yer alıyor.

 

Gebze’de Satılık Konut Oranları

Son bir yıllık veriler değerlendirilerek Gebze’deki konut satışları değerlendirilmiştir. Kocaeli şehrindeki oranlarda son bir yıllık veriler, konut satışlarının % 12.92 oranında değişim gösteriyor. Kocaeli satılık dairelerde, m2 bazında ortalama değerler 1782 TL civarındadır.

Gebze ilçesinde satılık daire fiyatları % 1.3 oranında farklılık gösterdi. Kiralık dairelerin m2 bazında fiyatları ise ortalama 2029 TL seviyelerinde işlem gördü. Son bir yılda Gebze ilçesinde en çok fiyatların arttığı semt ise Kirazpınar ilçesi olarak belirlendi. Gebze satılık daire fiyatları ekonomik fiyatlarda ise Kirazpınar Mahallesi’nde değerlendirildi. En popüler ilçe ise Darıca oldu. Darıca satılık daire ilanları konusunda diğer ilçelerin iki katı konumunda.

 

vv

 

Gebze’de En Değerli ve Uygun Semtler

Kirazpınar semtinde konut satışları, bir yılda % 60.68 oranında artış gösterdi. Oranlar 1746 TL/ m2 değerinde artışlar ile sağlandı. Gebze satılık daire fiyatlarında, 2017 ve 2018’de en pahalı semt, Hacıhalil semti olarak belirlendi. Hacıhalil semtinde satılık daire fiyatları m2 bazında 2512 TL seviyesinden değerlendirildi.

Gebze’nin en ucuz semti ise Kirazpınar Mahallesi olarak belirlendi. Semtte satılık konut fiyatları, m2 bazında 1746 TL seviyesinden sağlandı. Gebze ilçesinin sanayi ve ticaret özellikleri, iş hacmi gibi faktörleri nedeniyle hem Marmara Bölgesi’nden hem de ülkenin diğer bölgelerinden olan talepler doğrultusunda, artış gösteren bölgeler arasındadır.

 

Gebze Satılık Konut

Satılık lüks villa seçenekleri, satılık konut seçenekleri gibi farklı alternatifler sunuluyor. Tatlıkuyu, Yenikent, Köşklü Çeşme, İstasyon, Mimar Sinan ve merkez bölgelerde lüks konut ve projeler satışa sunuluyor. Beylikbağı, Arap Çeşme gibi bölgelerde uygun fiyat seçenekleri ve ilçe merkezinde bulunan farklı daire özellikleri değerlendirilerek, konut satışları sağlanabilir.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi