23 Mart 2019 Cumartesi
Birol Aydın
Sibel Gönül

Karaosmanoğlu yanlış yerlerde poz veriyor

Karaosmanoğlu yanlış yerlerde poz veriyor
Siyaset Yazdır

Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Kuzey Marmara Otoyolu çalışmalarını incelemeye gitmesini eleştiren Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Nihat Yıldız, “Sayın Başkan yanlış yerlerde poz veriyor. Biz İbrahim beyin özel şirketlere Yap-İşlet-Devret modeli ile yaptırılan yollarda poz vermesini uygun bulmuyoruz” dedi

Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Nihat Yıldız, il binasında haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. Toplantıda Yıldız, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Açıklamasında İl Başkan Yardımcısı Nihat Yıldız, ilk olarak Tekirdağ Çorlu’da meydana gelen tren kazasındaki ihmale değindi. “Kazanın sebebi aşırı yağış neticesinde menfez altı toprak kayması olarak açıklandı. Tabi bu elim hadisede 24 kardeşimiz yaşamını yitirdi, yüzlerce kardeşimiz ise yaralandı. Öncelikle vefat eden kardeşlerime Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifa diliyorum” dedi. Ardından Yıldız, Kuzey Marmara Otoyolu’nu incelemeye giden Başkan Karaosmanoğlu’nun yanlış yerlerde poz verdiğini ifade etti.

 

İSRAFA PARA BULUYORUZ

Açıklamasında Yıldız, “Şunu ifade etmeliyim ki, bu tren kazasının sabotaj ihtimali de dahil olmak üzere, bütün yönleriyle araştırılması gerekir. Kazada ihmali olanlar mutlaka ortaya çıkarılmalıdır. Tren raydan çıkmış. Çünkü menfezdeki rayların altındaki toprak boşalmış. Peki sorumlular, o rayların kontrolüyle görevli olanlar ne yapıyordu? Çok ciddi iddialar var. Demiryolundaki menfez bakım ve taş duvar işleri ihalesinin ödenek tahsis emri çıkmadığı için iptal edildiği söyleniyor. İsrafa parayı ne olursa olsun buluyoruz. Bir merasim mi yapılacak, 200 milyon lira, bir milyar lira harcanabiliyor. Niye? İtibarımızı gösterebilmek için. Bu iddia doğruysa mutlaka sorumlularla ilgili bir araştırma yapılmalı ve bunlardan hesap sorulmalıdır” şeklinde konuştu.

 

KARAOSMANOĞLU YANLIŞ YERLERDE POZ VERİYOR

Önceki gün Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Kuzey Marmara Otoyolu’na incelemeye gitmesini de eleştiren Yıldız, “Bilindiği gibi Kuzey Marmara Otoyolu’nda çalışmalar süratle devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konu ile pek yakından ilgileniyor olacak ki, gazetelere yol yapım çalışmaları ile ilgili demeçler vermenin yanı sıra, çalışmaları bizzat yerinde gözlemleyerek boy boy fotoğraf çektiriyor. Kanaatimizce Sayın Başkan yanlış yerlerde poz veriyor. Biz İbrahim beyin özel şirketlere Yap-İşlet-Devret modeli ile yaptırılan yollarda poz vermesini uygun bulmuyoruz. Kocaeli halkının gözü Kuzey Marmara Otoyolu’nda değildir. Kocaeli halkının gözü trafikte büyük bir işkenceye sebep olan Köseköy battı çıktısındadır, otogar yolundadır, Kandıra yolundadır” ifadelerini kullandı. 

 

KOCAELİ BÖYLE BAŞKANLIĞI HAK ETMİYOR

Devamında Yıldız, Başkan Karaosmanoğlu’nun vaatlerini yerine getiremediğini ve Kocaeli’nin böyle bir başkanı hak etmediğini belirtirken “Belediye başkanlığının ilk yıllarının vaadi olan teleferik gibi birçok vaadini yerine getirememiştir.  Lütfen eski vaatlerinin tek tek hesabını sorun. Bu herkesin hakkı. Millet asgari ücret ile yaşamaya çalışırken bu başkanlar yüklü miktarda maaş alıyor, lüks otomobillerde konforun içinde yüzüyorlar. Sayın başkanın evinin olduğu Yuvacık merkez yolunu bile yıllardır yapamamıştır. Yuvacık halkı isyan ediyor. Hasılı sayın başkan yavaş kalıyor. Kocaeli’de zaman hızlı akıyor ve Başkan Kocaeli’ye zaman kaybettiriyor, yetişemiyor. Bu tarz belediye başkanlığını Kocaeli hak etmiyor. Kendisini artık torunlarını sevmeye ve en önemlisi gençlerin önünü açmaya davet ediyoruz. Kocaeli’nin genç, dinamik, kültürlü, estetik anlayışı olan, planlı ve hızlı süreç yönetebilen, gelecek vaat eden tüm Kocaeli’yi kucaklayan başkanlara ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

 

SİNAN DEMİRTAŞ KARDEŞİMİZ DE MAĞDUR

Son yayınlanan KHK’yı da ele alan Yıldız, “KHK ile haksız yere ihraç edilen pek çok kardeşimizin sıkıntısını burada dile getirmiş, mağduriyetlerin bir an evvel giderilmesini istemiştik. Ne yazık ki yapılan yanlışların telafi edilmesi şöyle dursun, son yayınlanan KHK ile de yeni mağduriyetlerin oluşturulmasına göz yumuldu. Bu KHK ile 18 bin insan kamudan ihraç edildi. Bu ihraçlarda neyin ölçü alındığını, insanların neye göre görevlerine son verildiğini doğrusu anlayabilmiş değiliz. Bu 18 bin kişinin içinde, çocukluğundan beri tanıdığımız, küçük yaşlardan itibaren Milli Görüş teşkilatlarında bulunmuş olan Sinan Demirtaş kardeşimiz de var. Biz onun FETÖ ile hiçbir ilişkisinin olmadığını kesin olarak biliyoruz. Temennimiz yaşanan tüm bu olumsuzlukların bir an evvel telafi edilmeye başlanılmasıdır. Aksi halde bu meseleyi idare edemeyerek ellerine yüzlerine bulaştıranlar, yüklendikleri vebalin hesabını veremeyeceklerdir” açıklamalarında bulundu.

 

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ ŞOVA DÖNÜŞTÜRÜLMEMELİ

Son olarak 15 Temmuz etkinliklerine değinen Yıldız, “3 gün sonra 15 Temmuz’un yıldönümünü idrak edeceğiz. Cenab-ı Hak şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Allah bu millete bir daha böyle hadiseler yaşatmasın. 15 Temmuz bu milletin zulme karşı verdiği topyekün mücadelenin en son örneklerinden biridir. İnşaallah gereken dersleri çıkarır, bir daha böyle hadiseleri yaşatacak zeminin oluşmasına imkan vermeyiz. Tabi biz 15 Temmuz Zaferi’nin ruh ve manasına uygun etkinliklerle kutlanmasından yanayız. 15 Temmuz’u Konserler ve maliyetli programlarla şova dönüştürmeyi uygun bulmuyoruz. Bu tür bir yaklaşımı şehitlerimizin aziz hatırasına saygısızlık olarak addediyor, bu hususta yetkililerden gereken hassasiyeti göstermelerini rica ediyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi