16 Temmuz 2019 Salı

Kuzey Marmara Otoyolu, Kocaeli’nin gururu olacak

Kuzey Marmara Otoyolu, Kocaeli’nin gururu olacak
Güncel Yazdır

Yavuz Sultan Selim köprüsü ile bağlantılı olacak, İstanbul- Kocaeli-Sakarya trafiğine nefes aldıracak Kuzey Marmara Otoyolu Projesi tüm hızıyla sürüyor. Projeyi yerinde inceleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, projenin durumu hakkında açıklamalarda bulundu

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, dün Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantılı olacak, İstanbul-Kocaeli-Sakarya trafiğine nefes aldıracak Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ni inceledi. Programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Genel sekreteri İlhan Bayram, Karayolları İstanbul 1. bölge müdürü İbrahim Halil Akgündüz, KMO Genel Müdür Yardımcısı Beyhan Karaman, KMP Etüt Proje Müdürü Remzi Kurtar, Kolin İnşaat Proje Müdürü Davut Kamiloğlu, LİMAK İnşaat, CEO’su Nurcan Çatalpınar, Limak İnşaat Proje Müdürü, Alper Eryiğit, Yüksel Proje Başkan yardımcısı Celal Gürsoy da katıldı.

 

KOCAELİ’NİN GURURU OLACAK
İncelemelerin ardından konuşan Başkan Karaosmanoğlu, projede yer alan 4 şeritli tünelin dünyada ilk olduğunu söyleyerek “Kuzey Marmara Otoyolu Projesi bizim için büyük bir sorun olan trafik sorununu çözecek. Hafta sonları İstanbul’da trafik kilitleniyor. Özellikle bayramlarda ve hafta sonu dönüşlerde artık trafik kaldırmıyor. Kocaeli için büyük problem olan trafik yoğunluğu rahatlayacak. Yap İşlet şeklinde olan inşaatı bitirme hedefi 2019. Kuzey Marmara Otoyolu, Kocaeli’nin gururu olacak” dedi.

 

TOPLAM 8 TÜNEL BULUNUYOR
Projenin Avrupa ayağında 172 kilometrelik yol yapılırken, Anadolu kesiminde ise 258 kilometre yol inşa edilecek. Avrupa kesiminde 14 adet kavşak yapılacak, Anadolu kesiminde ise 29 adet kavşak bulunacak. Silivri’den otobana girecek sürücüler, Yavuz Sultan Selim Köprüsünü geçtikten sonra, Akyazı’dan TEM otoyoluna bağlanacak. Projenin toplamında 8 tünel, 24 viyadük, 62 köprü, 78 alt geçit, 47 üst geçit, 200 menfez bulunacak.

 

KOCAELİ’DEKİ GİRİŞ-ÇIKIŞ NOKTALARI
5 yıl sürecek proje bittiğinde D-100 ile TEM Otoyolu’nu rahatlatacak yolda Kandıra Çıkışı- Akmeşe mevkii, Uzunçiftlik Çıkışı-1 ve 2 Nolu otoyolun bağlantı noktası, İzmit Çıkışı-Çayırköy mevki, Derince Çıkışı-Toylar mevkii, Körfez Çıkışı-Sevindik Köyü güneyi, Dilovası OSB Çıkışı-Dilovası Kuzeyi, İzmir Otoyolu Bağlantı Çıkışı-Körfez Geçişi, Gebze Çıkışı- Pelitli Köyü, Çayırova çıkışı -Balçık Köyü olmak üzere 9 turnike yer alacak.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem