20 Şubat 2019 Çarşamba
global gayrimenkul
global gayrimenkul

Maide Restoran’da Çocuk menü uygulaması

Maide Restoran’da Çocuk menü uygulaması
Güncel Yazdır

Haber

Bilinçli Ebeveyn, Sağlıklı İdeal Nesiller Derneği’nin (Besin Der)girişimiyle Antikkapı A.Ş’ye bağlı Maide Restoran’da sağlıklı çocuk menüsü uygulaması hayata geçirildi

Bilinçli Ebeveyn, Sağlıklı İdeal Nesiller Derneği’nin (Besin Der)girişimiyle sağlıklı çocuk menüsü uygulaması hayata geçirildi. Maide Restoran’da gerçekleştirilen uygulama tanıtım toplantısına Besin Der Kurucu Başkanı Ercan Kaplan’ın yanı sıra Antikkapı A.Ş Genel Müdürü İslam Yücel, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Antikkapı A.Ş İşletmeler Müdürü  Memiş Mert Üstün, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi Bilim Dalı başkanı Doç. Dr. Filiz Çizmecioğlu, Besin Der yönetim kurulu üyeleri, şeker hastası çocuklar ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

 

“MENÜYÜ BESİN DER İLE BİRLİKTE HAZIRLADIK”

Çocuk Menüsü Uygulamasının tanıtım etkinliğinde konuşan Antikkapı A.Ş Genel Müdürü, İslam Yücel, “Bizim için bu proje çok özel. İlk programı sizlerle yapıyoruz. Tesisi açalı 3-4 gün oldu. Biz ticari kaygı gözetmeksizin bir çalışma yürüttük.  Şehrimizin yöresel lezzetlere ihtiyacı vardı. Yöresel lezzetler menümüz var. Esnafımızı rahatsız etmeden çalışacağız. İşçi maliyeti koymadan ücret politikası belirledik. Ortalama 20 liraya bir menüyü vatandaşlarımız yiyebilecek. Çay – Simit 1 Lira projemizde büyük ilgi gördü. Bütün ürünlerimizi kendimiz üretiyoruz.  Çocuklarımıza yönelik bir menü hazırladık. Bu menüyü Besin Der ile birlikte oluşturduk” dedi.

 

“TÜRKİYE’DE İLK KEZ UYGULANIYOR”

Uygulamanın tanıtım toplantısında konuşan BESİN-DER Kurucu Başkanı Diyetisten Ercan Kaplan, “Temiz beslenme, doğal beslenme, helal beslenme, sağlıklı beslenme vb. kavramlar son yüzyılın, özellikle de son 10 yılın moda kavramları haline geldi. Çünkü artık anladık ki, kendi kendimizi ve çocuklarımızı zehirliyoruz. Biz de BESİN-DER (Bilinçli Ebeveyn, Sağlıklı İdeal Nesiller Derneği) olarak gelecek nesillerin sağlıklı olabilmesi ve sağlıklı alışkanlıklar edinebilmesi adına bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemeye devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ona bağlı Antik kapı A.Ş. ile birlikte Türkiye'de ilk kez bir uygulamaya imza attık” dedi.

masa-(1)-(1)

 

SAĞLIKLI ÇOCUK MENÜSÜ

Kaplan konuşmasında, “Ülkemizde tüketilen yemeklerin %40’dan fazlasının, şehirlerde %60 dan fazlasının ev dışında yenildiğini ve böyle bir kültür geliştirildiğini görüyoruz. Çocuğunu sağlıklı beslemek isteyen bilinçli ebeveynler bir tercih yapmak zorunda kalıyorlardı, ya çocuklarını böyle bir sosyalliğin dışında tutmak ya da istemeden de olsa çocuklarına ev dışında sağlıksız olduğunu bildiği yiyecekleri yedirmek. Biz Antik kapı A.Ş. ile birlikte bu ebeveynlere üçüncü bir seçenek sunmak istedik, ayrıca çocuklara da şunu göstermek istedik ki, sağlıklı yiyecekler de lezzetli olabilir” dedi.

çocuklar

 

“GDO’LU ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR”

Kaplan sözlerini, “Antik kapı A.Ş. Genel müdürü sayın İslam Yücel ile birlikte oluşturduğumuz sağlıklı çocuk menülerini, BESİN-DER profesyonelleri (doktor, diyetisyen, gıda mühendisi, pedagog) onayladı. Bir diyetisyen, bir baba olarak şunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliyorum ki, bu menülerde çocuklarımıza sunulan hiç bir besinde katkı maddesi, koruyucu, trans yağ, nişasta bazlı şeker, GDO'lu ürün bulunmamaktadır. İnşallah bu uygulama özel sektöre de örnek olur ve gittiğimiz her mekanda çocuklarımıza sağlıklı besinler bulabilme imkanını yakalarız” ifadeleriyle sürdürdü.

 

“BİR ŞEYLER YAPMALIYIZ”

Diyetisyen Ercan Kaplan sözlerini, “Bizler bu menüleri test ettik ve onayladık ama asıl test etmesi gerekenleri bugün aramızda görüyoruz, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi Bilim Dalı başkanı Doç. Dr. Filiz Çizmecioğlu (kendisi derneğimizin kurucu üyesidir) ve ekibi küçük melekleri ile birlikte buradalar. Şimdi onların onayına sunalım istiyoruz. Sağlıklı ve güzel bir gelecek için hepimiz bir şeyler yapmalıyız. Bir çocuk kurtulursa dünya kurtulur” şeklinde sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi