20 Şubat 2019 Çarşamba
global gayrimenkul

Kaman: Yeni masa için temastayız

Kaman: Yeni masa için temastayız
Siyaset Yazdır

Haber

Haftalık basın açıklamasında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “Biz diğer il başkanları olarak yeni il başkanları masası için temas halindeyiz” dedi

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman dün partisinin il binasında haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Kaman gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kaman, sözlerine Tekirdağ’da ki tren kazasında hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek başladı. “Yol bekçiliği sisteminin kaldıran, bakım ihalelerini geciktiren ve mühendislerin imzasını kaldıran hükümetin bu kaza da sorumluluğu olduğuna inanıyoruz. Hükümet yol bakım onarım ihalelerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmeli. Çünkü kaybedilen 24 can geri gelmiyor” diye konuştu.

 

KABİNEYİ DEĞERLENDİRDİ

Açıklanan abine sistemi hakkında konuşan Kaman, “Açıklanan  bakanlar kurulunun  ortaya çıkmasıyla Türk siyasetinde yeni bir dönemin başlamış olduğunu gördük. Bu yeni dönemde artık tacir bakanlara ve eş dost ve akrabadan oluşan bakanlara alışmamız gerekiyor. Bu sistemle bakanlar kurulunda devlet geleneği ortadan kalkmış, tacirlerden ve akrabalardan kurulu bir bakanlık sistemi getirilmiştir. Yakın zamanda bakanlar kurulunda akrabalar sayısının artacağını ön görmekteyiz. Bu sistem ne getirir ne götürür. Çok değil 3-5 yıl içerisinde net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Ümit ederim ki Türk halkı parlamenter sistemi mumla arar hale gelmesin” açıklamasında bulundu.

 

“ANMA MESAJI YAYINLAYACAĞIZ”

Milli İrade Meydanı’nda gerçekleşecek olan 15 Temmuz anmalarına katılacak mısınız? sorunu yanıtlayan Kaman, “Öyle bir davet gelmedi. Katılmayı düşünmüyorum. Hem davet gelmediği için hem de bir diğer sebep ise bu kutlamalar Türk milleti tarafından yapılması gerekirken, AK Parti şovuna dönüştürülmesi endişesi taşıdığım için gitmek istemiyorum. Ama gerçek anlamda bir kutlama olursa hay hay memnuniyetle giderim” dedi. Öte yandan parti olarak 15 Temmuz anma mesajı yayınlayacaklarını kaydetti.

 

“GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”

AK Parti, MHP ve BBP İl başkanları bundan sonra il başkanları toplantısına Cumhur ittifakı olarak devam edeceklerini açıklaması hakkında konuşan Başkan Kaman, “Olması gerekeni oldu. Biz diğer il başkanları olarak yeni il başkanları masası için temas halindeyiz” dedi. “Görevden alınacak” iddialarına ve teşkilatlardan Fuat Berna ile Adil Gülez’in il başkanlığına taklip olduğu söylemlerine yanıt veren Kaman, “Şahsıma böyle bir talep gelmedi. Biz teşkilat olarak 8 ay boyunca özveriyle çalış, meclise 1 vekil yollamış bulunmaktayız. Bu ekip Kocaeli 125 bin oy aldı. Ortada bir başarı söz konusudur. Bunu başarısızlık olarak gören kişiler varsa kongre yolu açıktır. Mevzuat ve tüzük ne gerekirse o yapılır ama ben görevimin başındayım” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi