23 Mart 2019 Cumartesi
Birol Aydın
Sibel Gönül

Hırsızın şaşırtan rahatlığı!

 Hırsızın şaşırtan rahatlığı!
Asayiş Yazdır

Köylünün traktörünü zorla zatp eden ve geri vermek için rüşvet isteyen hırsız, “Beni Almazlar” dedi

Kocaeli-Gebze hattında başlayan ve günlerdir kamuoyunu meşgul eden, ayrıca onlarca kez ulusal ve yerel basında yer alan traktör hırsızlığında yeni ve şok edici gelişmeler yaşandı. Bilindiği gibi traktörü Zekeriya Karaali’nden çalan F.F.G, çaldığı traktörü Rant A Car’cı C.B’ye satmış, C.B ise traktörü geri vermek için Karaali’nden 11 bin TL rüşvet istemişti. Traktörünü geri almak için tüm hukuki yollara başvuran, aynı zamanda hem yerel hem de ulusal basın aracılığı ile mağduriyetini defalarca kamuoyu ile paylaşan Karaali, traktörü elinde bulunduran C.B ve F.F.G ile telefonda defalarca konuşmuş ancak bir sonuç alamamıştı.

 

SAVCI TALİMAT VERDİ

Son olarak Gölcük ve Gebze Cumhuriyet Başsavcılığına konu ile ilgili ifade veren Karaali, her iki savcı ile görüşmesi sırasında C.B ve F.F.G’nin (ayrı ayrı zamanlarda) kendisini araması üzerine, telefondan canlı olarak C.B ve F.F.G’nin sözlerini savcılara dinletmişti. Son yapılan görüşme sonrasında savcı, hırsızların derhal yakalanması için emniyet güçlerine talimat vermişti.

 

“BENİ ALMAZLAR”

Karaali’nin iddialarına göre F.F.G Karaali’yi arayarak kendisi ile rüşvet pazarlığı yaptı. C.B’nin traktörü vermek için 11 TL’lik rüşvet teklifini 5 bin TL’ye çektiğini söyleyen F.F.G, Karaali ile buluşmak için anlaştı. F.F.G ’nin belirlediği buluşma yerine giden Karaali burada beklemeye başladı.  İddialara göre; olay yerine gelirken polisleri fark eden F.F.G, Karaali’yi yeniden arayarak, “Polislere haber verme, yalnız gel demiştim. Yanlış yaptın. Ben onların tamamını tanırım, onlar da beni tanırlar. Yani, sen polise giderek beni yakalatmaya çalıştın ama şunu bil ki, onlar beni almazlar. Fiyatı 5 bin TL’den yeniden 11 TL’ye çıkardım. Parayı getir traktörü al” diyerek tehditler savurdu.  Karaali daha sonrasında hırsızın olay yerine gelmemesi üzerine polislerin buluşma noktasından ayrıldığını, daha sonrasında kendisini yeniden arayan F.F.G’nin başka bir adres verdiğini ve parayı vermediğim takdirde traktörümü geri vermeyeceğini söylediğini iddia etti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi